Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-11-2008
    Postime
    176

    Kam qënë i lidhur me "wireless free", tani jo më

    pershendetje.
    kam qene i lidhut me wireles free e fik pc ne dark dhe e ndez te nesermen marr te lidhem me wir dhe ai nuk lidhet dot por wirelesi nuk eshte as kaduat sepse kur zgjedh wire me thot unsekure wireless network por ne fund nuk lidhet kush mund te me ndihmoje per ket pun

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-03-2007
    Postime
    26
    Prsh
    Duhet te kontrollosh ip tek laptopi se mos te jan fshire , Wireless free eshte pron e jotja apo e ndonje kompanie qe shperndan internet free aty pran teje , ka mundesi ta kene bere me kod wireless free qe mos ta shfrytezojne te gjith po ato qe kan deshire vet pronaret , bye.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Cim Tironsi
    Anëtarësuar
    23-05-2003
    Postime
    164
    Tek wireless router qe lidheshe kane bere MAC address filtering (pra vetem wireless NIC qe kane MAC adresen ne listen e routerit mund te lidhen)

    Cimi
    Le opinioni sono come le palle: ognuno ha le sue

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-11-2008
    Postime
    176
    a ka ndonje zgjidhje koj ndonje mundesi per tu lidhur prap.warlesi eshte i nje kompanije qe shperndan internet ne te gjith qytetin

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-05-2008
    Vendndodhja
    Middle East
    Postime
    245
    siq tha edhe Cim Tironsi ajo kompani tani eshte duke perdorur "Mac Filtering" ne ruterin e saj, per at aryse nuk tu lejohet qasja me,

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e xubuntu
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    168
    Citim Postuar më parë nga ardi22 Lexo Postimin
    a ka ndonje zgjidhje koj ndonje mundesi per tu lidhur prap.warlesi eshte i nje kompanije qe shperndan internet ne te gjith qytetin
    ne qofte se perdorin filtrin per macadress, e vetmja menyre eshte te gjesh macadress te nje clienti qe ka te drejte te lidhet dhe te ndrosh macadress tende duke perdorur ate per tu lidhur

  7. #7
    Citim Postuar më parë nga ardi22 Lexo Postimin
    pershendetje.
    kam qene i lidhut me wireles free e fik pc ne dark dhe e ndez te nesermen marr te lidhem me wir dhe ai nuk lidhet dot por wirelesi nuk eshte as kaduat sepse kur zgjedh wire me thot unsekure wireless network por ne fund nuk lidhet kush mund te me ndihmoje per ket pun
    per mendimin tim ka mundesi qe ai qe e posedon wirelessin ta kete koduar dhe nqs ty te kerkon ndonje password ose key Passphrase ka ndodhur pikerisht kjo.
    Nqs eshte e vertete me shkruaj per te te dhene disa programe te cilat bejne te mundur thyerjen e kodeve WEP ose WPA.
    Nothing iS impOssible

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e katjushka
    Anëtarësuar
    25-04-2009
    Vendndodhja
    athens
    Postime
    131
    Nqs eshte e vertete me shkruaj per te te dhene disa programe te cilat bejne te mundur thyerjen e kodeve WEP ose WPA.
    kam te njejtin problem eshte e lehte te me ndihmonit me ato kodet.................
    flm
    Nella tua gioia io mi ritrovo...nella tua malinconia io mi ci specchio

  9. #9
    Citim Postuar më parë nga devi_666 Lexo Postimin
    per mendimin tim ka mundesi qe ai qe e posedon wirelessin ta kete koduar dhe nqs ty te kerkon ndonje password ose key Passphrase ka ndodhur pikerisht kjo.
    Nqs eshte e vertete me shkruaj per te te dhene disa programe te cilat bejne te mundur thyerjen e kodeve WEP ose WPA.
    Si mund ta dallosh nese nje rrjet eshte mbrojtur me wpa apo me wep?
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  10. #10
    Citim Postuar më parë nga katjushka Lexo Postimin
    kam te njejtin problem eshte e lehte te me ndihmonit me ato kodet.................
    flm
    per te bere thyerjen e kodeve nuk e eshte dhe aq e thjeshte,duhet te kesh njohuri te mira ne kompjuter. megjithate 1) ky eshte linku
    ku mund te shkarkosh programin Back Track 3. (tani ka dale edhe backtrack 4).
    2) pasi e ke shkarkuar duhet ta besh burn ne disk duke perdorur programin MAGICISO >>>ja linku per ta shkarkuar http://www.magiciso.com/download.htm
    (duhet perdorur ky program pasi duhet qe te shkruhet ne formatin .ISO)

    3) pasi e ke bere diskun gati atehere duhet te besh boot up nga disku dhe te ndjekesh udhezimet qe jepen ne kete video http://www.youtube.com/watch?v=z726op2KJe8&feature=fvsr ose per video te tjera kerko ne youtube "crack wep keys with backtrack3"

    Shenim Ky program perdoret ne LINUX
    Ndryshuar për herë të fundit nga E=mc² : 04-05-2009 më 16:30 Arsyeja: Programe të kësaj natyre janë të jashtligjshëm. (Pirateri).
    Nothing iS impOssible

  11. #11
    Te ishte aq e lehte te perdorje BackTrack,uhhh c'do ishte bere.

  12. #12
    Citim Postuar më parë nga P@R4nOi@C_LorD Lexo Postimin
    Si mund ta dallosh nese nje rrjet eshte mbrojtur me wpa apo me wep?
    nese perdor vista atehere shiko figuren.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Nothing iS impOssible

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Te ishte aq e lehte te perdorje BackTrack,uhhh c'do ishte bere.
    sigurisht qe eshte e veshtire,prandaj thashe me lart qe duhet te kesh njohuri te mira ne kompjuter dhe me pak mundim e ndihma arihet cdogje.
    Nothing iS impOssible

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e xubuntu
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    168
    programi me i njohur eshte aircrack gjendet ne back-track

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    7
    ne rast se perdor windows xp shkarko programin easy wi fi radar me te cilin mund te thysh disa lloje kodesh

Tema të Ngjashme

  1. Presidenti dekoron viktimat punonjes te SHISH vrare ne Vlore ne 1997
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 91
    Postimi i Fundit: 14-06-2013, 10:35
  2. Misioni Amerikan Në Shqipëri (1946)
    Nga DriniM në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
  3. Vlore ..dizet e di ..dizet e tre.
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-12-2002, 09:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •