Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549

    Zeitgeist - "The greatest story ever told"

    Shihni pjesėn e parė tė Zeitgeist The Movie (2007) mbi fetė (krishtėrimin nė veēanti). Pastaj hudhni ndaj mendim kėtu. (E mira ėshtė tė shikoni njėherė videot nė youtube).





    Life's too short to remove USB safely.

  2. #2
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Paske bere zbulim te madh ore
    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=101737
    13-11-2008, 06:22
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  3. #3
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Zbulimin e kom para nja shtat mujsh. Temėn ja kam dediku vetėm pjesės sė religjionit dhe jo t'gjith Zeitgeist-it.
    Life's too short to remove USB safely.

  4. #4
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    C'me habite fare ore, tek pas shtate muajsh te te kujtohet te hapesh je teme te ketille.
    (per religjionin jane hapur me qindra tema vecme, madje ne lidhje me kete permajtje ka pasur teme te hapur qysh vjet se Zeitgeist nuk e ka zbuluar kete tregim, ata vetem kane mbledhur ato qe njerezit kane zbuluar dhe publikuar prej vitesh... )
    Nje nder to eshte edhe kjo qe qe hapur nga Force-Intruder me: 18-11-2007, 19:12, ne: http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=87488
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  5. #5
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Ca thu mėr plak, se s'qeke n'shina. Po s'pate naj menim pėr pjesėt qė kam sjell nga youtube, s'soht nevoja t'vish t'na ēash kkokėn ktu. Po ti atė temen tate pse e ke hap mas 1 viti e gjys qysh se ka dalė filmi n'2007? Apo tashi qeke kujtu? Ti tashi do me nxjerr pėrfundimin se un paskėm pa temen tate dhe paskėm hap nji tjetėr, me njė fjalė t'paskėm shkel kopirajtin?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jack Watson : 19-12-2008 mė 20:20
    Life's too short to remove USB safely.

  6. #6
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    He mor plak, c'na qenke ti?
    Une sic me tregove edhe vet ate teme e kam hapur per Zeitgeist, nuk eshte faji im qe e kane devijuar njerezit.

    Mednimi im ishte se kjo "fryme e re" shume shpejte mund te shnderrohet ne levizje masive nderkombtare dhe te shenoje nje epoke te re te zhvillimit te shoqerise njerezore. Por ju mė me qef vazhdoni te rrahni uje ne havanin e mesjetes (qe ne lodhen retardet e perimitivet duke share e duke piskatur si te cmendur ne secilen teme), se sa te diskutoni dicka per ardhmerine.

    Askush nuk te kerkoi kurrfare copyright-i , -thjeshte pash te udhes te te tregoj se ajo permbajtje vecme gjindet ne forum dhe se permbledh ne vete edhe temen e interesimit tend.

    Nga une je i lire te hapesh edhe tri tjera...
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  7. #7
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Nigjo plako, atė temėn tate t'i e ke hap te "Problemet Ndėrkombėtare", ndėrsa kėtė temė unė e kam hapur te "Agnosticizėm dhe ateizėm". Tema nuk ka qėllim tė merret me Zeitgesit-in, por me faktin qė religjioni, nė veēanti ai kristian, meqė edhe pjesėt i dedikohen mė shumė kėsaj feje, nuk ėshtė gjė tjetėr veēse "paganizėm" i pėrpunum. Kėto 3 pjesė me lart (marrė nga Zeitgeist) e pėrshkruajnė nė mėnyrė shumė tė kuptushme kėtė gjė. Jepen edhe fakte, tė cilat natyrisht i gjen edhe nė 1 milion burime tė tjerė, edhe mė tė thelluar.

    Kėrkoja mendimin e atyre qė do t'a shikonin vidjon, nė veēanti tė atyre qė ēirren pėr fe 24 orė pandėrpremje. Ktu do rrahim ujė n'havanin e mesjetės, pėr "frymėn e re" te tema jote.
    Life's too short to remove USB safely.

  8. #8
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Dakord plako por ata trushperlaret para se gjithash nuk e kuptojne shqipen mire, jo me anglishten
    Kjo teme kerkon intelekt te larte vetem per ta kuptuar si fillim, pale kur te piqen mesjetaret qe te llafosin ndonje mendim "personal" per te.

    Por ku i dihet...- koha tregon vet.
    Te pershendes me shprese se do te kemi ndonje "kunderagument"
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    >>> Nuk po i shohim dot ato videot. Na jepni linkun.
    La verita' ti rendera' libero!

Tema tė Ngjashme

  1. Zeitgeist - nje fryme e re
    Nga Baptist nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 75
    Postimi i Fundit: 20-04-2010, 19:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •