Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 89
  1. #21
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    =jarigas;2678147][QUOTE=ximi_abedini;2678091]

    E pse duhet te merziten te krishteret atehere, nese "mijera" franceze po behen myslimane??!!Te duket e logjikshme??
    une nuk thash qe jan merzit krishteret thjesht e publikova at shkrim te cilin e kaan publiku mediat e krishtere ne franc dhe mu nuk me intereson a merziteni apo jo thjesht une kam fen time ju tuajen



    Ja nje nga pasojat e arabizimit, nuk dime si ta lexojme ate qe shkruan, nga e majta ne te djathte apo anasjelltas.....
    shokit ti ke fen tende une timen ti ke kombin tend une timin ti ke edukaten tende une kam edukaten time ti ke moralin tend une timin dhe askush nuk guxon me mu perzi ne jeten time se e kallli edhe ate edhe veten nuk i intereson askuj se a jam arabizu apo a jam evropianizu apo kam ndrru identitetin tim a u kuptum as une nuk do i perzihem askujt ne jeten e tij qdo njeri eshte i lir dhe skush sguxon te pengoj

    nese une jam ba arab qka te pengoj une ty qfar demi te kam sjell dhe qfar do sjelli me von

    nese ti mu nuk me kupton ather nuk ke nevoj me fol me mu apo kerko ndonje perkthyse i cili te perkthen ne gjuhen tende


    Pra , siē e thashe edhe une, po mbeshtet tezen time...
    ti mbeshtetu ku dush une nuk te perzihem ne jeten tende je i lir


    Ke vene re ndonjehere mungese edukate ne postimet e mia????
    po sepse tregohesh racist dhe mundohesh ti fyesh te tjeret

    Eh, ne fakt luften kunder atyre qe s'i perkasin fese tende, vetem islamiket e dine....
    shokit fjala xhihad dmth luft per fitore
    nese lun futbooll dhe mundohesh me fitu ajo quhet xhihad
    nese fiton pasuri dhe me njersen tende dhe ja plotson deshirat familjes tende eshte xhihad
    nese shkollohesh fiton dije nese studion quhet xhihad
    nese e mbron fen kombin gjuhen dhe atdheun me laps apo me pushk quhet xhihad


    Shokit!!!!Pa ofeze, por sikur jot eme e tyt ate te mos ishin dashuruar, s'do kishe pas perendi ne bote, qe te te krijonte ty!!!!!



    kur ka pas aftsi perendia te krijoj ademin prej asgjeje kur e ka kriju even prej brinjit te ademit kur ka pas mudsi te krijonte isain pa bab aj ka pas dhe ka mundsi te me krijon edhe mu sepse per te krijimi i nje njeriu eshte shum shum i leht
    andaj zoti ka caktu qe mema dhe baba te martohen dhe une te jem femij i tyre po te mos e caktoke zoti une nuk do krijohesha fare sepse pa ndihmen e zotit nuk ekziston asgje
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  2. #22
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Thjesht per kuriozitet. E di kush te solli ne kete jete, apo te nxori Zoti nga trendafili, sic na thoshin kur ishim te vegjel?
    Mos e hidh poshte mundin, djersen, sakrificen e nenes, dhe babait se eshte gjynah.
    mia une ty nuk te kuptoj asgje sepse ndoshta ti beson ne statuja dhe natyrisht se statujat nuk jan te afta me kriju asgje

    mu me ka kriju ai i cili ka kriju boten token dhe qiellin dhe qdo gje qe ka ne te me ka kriju ai i cili e ka kriju ademin isain e muhamedin me ka kriju ai i cili i ka kriju prinderit e mi dhe ai eshte zoti krijus i im dhe i yti dhe i te gjith njerzve

    nuk ja hedhi posht djersen prinderve te mi te cilet me kan eduku dhe me kan mesu shum gjera ne ket jet dhe ne muslimanet jemi ata qe me se shumti i rrespektojm prinderit sepse ne nuk i qojm ne dom te pleqve per tja plotsu deshiren te dashures por ne jetojm me ta deri ne vdekje

    feja islame na ka mesu me desht dhe mi rrespektu prinderit dhe na ka then se nen kembet e nenes eshte gjeneti kjo dmth se nese do kujdesesh per nenen tende do fitosh xhenetin dhe na ka tregu se nenes ne ket bot sun i del hakesh kurr ndersa babes po andaj die mia se me shum se islami nuk e rrespekton askush femren e posaqerisht nenen me shum se islami askush nuk urdheron ne kujdesje ndaj prinderve e ne veqanti ndaj nenes

    mia ne nuk jemi njerz te eger siq mendon ti sepse ne kemi rrespekt ndaj njerzve me shum se qdo fe tjeter kete e kemi deshmu dhe po e deshmojm
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    vetem ato qe vijne gjermani mbeten mysliman..femijet byth e cica sa te dush.(ato qe lindin ketu)
    nuk jan te gjithe drague,por ka prej atyre qe thua ti
    Jetė e rėndė.......!!!

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Keshtu ndodh me te tera familjet muslimane Shqiptare kudo ne bote. Brezat e rinj as duan t'ja dine per fene.
    e kupton ti termin TE TERA apo mendon ndryshe e flet ndryshe
    Jetė e rėndė.......!!!

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    e kupton ti termin TE TERA apo mendon ndryshe e flet ndryshe
    U ofendove ti? Ja po them pjesa me e madhe . Je dakort tani?

  6. #26
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    nuk jan te gjithe drague,por ka prej atyre qe thua ti
    a e di qe ne shqiptaret jemi mysliman me te nershem se keto te saharase.

    keto jane per tritol ke goja.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin


    feja islame na ka mesu me desht dhe mi rrespektu prinderit dhe na ka then se nen kembet e nenes eshte gjeneti kjo dmth se nese do kujdesesh per nenen tende do fitosh xhenetin dhe na ka tregu se nenes ne ket bot sun i del hakesh kurr ndersa babes po andaj die mia se me shum se islami nuk e rrespekton askush femren e posaqerisht nenen me shum se islami askush nuk urdheron ne kujdesje ndaj prinderve e ne veqanti ndaj nenes

    mia ne nuk jemi njerz te eger siq mendon ti sepse ne kemi rrespekt ndaj njerzve me shum se qdo fe tjeter kete e kemi deshmu dhe po e deshmojm
    Kam pershtypjen se Islami e shikon femren me shume si nje cope qelq e paafte te perballi jeten vetem. Kjo nuk eshte respekt, por si te thuash e perul duke i bere qejfin, se eshte aq e vyer sa duhet ta ''ruajne'' meshkujt se mos prishet.
    Femra eshte shume here me e forte sec mendoni ju. Shume here me e forte te duroje dhimbjen se mashkulli, si dhimbjen fizike, ashtu dhe ate shpirterore. Nuk ka nevoje nena per kujdesin tuaj se sa ju per kujdesin e saj. Femija gjithmone do kete nevoje per nenen e vet ne cfaredo moshe te jete. Mbaje mend kete. Ajo do vetem ta respektosh, e te jesh i zoti i vetes. Te mos ja mohosh mundimin qe te ka rrit me 100 halle e probleme. Kaq kerkon nena nga ty si femije e saj.
    Nuk te beri njeri, njeri te eger, por po e nenvlereson shume rolin, e rendesine e nenes ne jeten tende duke ia atribuar te gjitha vlerat Zotit. Shikoji ata femije qe jane rrit pa nene, sa te vuajtur shpirterisht jane. Mbase do arrish te kuptosh qe je ai qe je ne radhe te pare ne saje te nenes. Nuk po them qe mohoje Zotin, por mos nenvlereso meritat e asaj nene qe ajo e di sa dhimbje ka provuar kur te ka sjelle ne jete.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e The_Capital
    Anėtarėsuar
    09-12-2009
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    1,366
    Oh JarigaT ti me duket se po krenohesh me kete???
    Me sa di ti je ateist??
    Ne qofse keta jane ber ateista at'her nuk ka kuptim me hap kete teme ti se ti je ateist.
    Por ne kete lajm thot se jan ber krishter jo ateista.
    Kqyri punet e tua lej te krishterve lali.
    Burri 1 X flet !

  9. #29
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Perendimoreve as qe ju intereson per islam, e as per ndonje fe apo besim, nje pjese nuk i intereson as per besimin krishter, sidomos rinise se tyre. Keta sa kam mujt me i vrejt dojne me pas mire me gjithkon, dojne me i ike problemeve, perpos mund te themi se ata qe jane te martuar me mysliman apo myslimane ndoshta jane te prirur me u konvertu ne islam (sa per sy e faqe) dhe qe nuk kane ndonje njohuri per kete fe pervec asaj qe ndegjojne nga tjeret. Pra i shikojne jeten e tyre tokesore materialiste, pra mund te themi se ne nje fare menyre jane 'islamike' me sjellje imorale e jo qe dijne dicka per islam, 70% e tyre nuk dijne se kush eshte bile Muhamedi (ne nje shtet perendimor eshte bere ky sondazh).

    Pershendetje Jarigas dhe te tjere
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 16-04-2010 mė 14:16

  10. #30
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-06-2008
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga Suhejbi Lexo Postimin
    Oh JarigaT ti me duket se po krenohesh me kete???
    Me sa di ti je ateist??
    Ne qofse keta jane ber ateista at'her nuk ka kuptim me hap kete teme ti se ti je ateist.
    Por ne kete lajm thot se jan ber krishter jo ateista.
    Kqyri punet e tua lej te krishterve lali.
    Me sa po verej, ketu te krishteret i kishin duplo-besimin : Ateist i Krishter !

    Jan te krishter qe nuk besojn qe vetem Papa mund te kontakton me "Zotin". Kjo bie ndesh me Trinitetin, Krishterizmin me "omegen dhe kadetin" lol, sidoqoft sot kemi edhe prijes ateista qe predikojn katolicizmin, sepse e konsiderojn si profesion qe duhet then gjera per te marr nje pag. E kjo eshte paradoksalja e krishterizmit, mashtrimeve ! Eshte njesoj sikurse kasapi ti thoshte klientave qe mos konsumoni mish, sepse do ju bej keq ! Por megjithate e shet ate, dhe klientat injorant, e blejn ate !

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    U ofendove ti? Ja po them pjesa me e madhe . Je dakort tani?
    jo aspak,nuk ofendohem une per gjera te kota,mirepo reale do ishte kur te flitet me fakte dhe argumente e jo vetem te them edhe un dic,sepse un jam i sigurte se ti nuk njeh me shum se 10 familje aty ku jeton ti qe jan musliman e femijet i kan hipik apo qe rin ter naten neper skaje te stacioneve,keshtuqe esht pak absurde te flasish per ter familjet muslimane shqiptare kudo qe jan....

    sidoqoft ne nuk flasim per tu ofenduar njeri me tjetrin,thjesht bejm llaf nje cik kohe edhe ateher kur kemi mospajtime perseri dijm te qartesohemi

    pershendetje
    Jetė e rėndė.......!!!

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    a e di qe ne shqiptaret jemi mysliman me te nershem se keto te saharase.

    keto jane per tritol ke goja.
    ne kemi qen dhe jemi.sepse ne kemi nje respekt te vecant dhe nje wellazeri te pa pare,gje kjo e cila na ben te till vetem se jemi shqiptare
    Jetė e rėndė.......!!!

  13. #33
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    une nuk thash qe jan merzit krishteret thjesht e publikova at shkrim te cilin e kaan publiku mediat e krishtere ne franc dhe mu nuk me intereson a merziteni apo jo thjesht une kam fen time ju tuajen
    Idem une!

    nese une jam ba arab qka te pengoj une ty qfar demi te kam sjell dhe qfar do sjelli me von
    Epo ky eshte Forumi Shqiptar....jo ai arab!!!!!
    Ti behu arab po deshe, por shko e shkruaj ne forumin e tyre pastaj.....

    nese ti mu nuk me kupton ather nuk ke nevoj me fol me mu apo kerko ndonje perkthyse i cili te perkthen ne gjuhen tende
    Gjuha ime eshte shqipja, dhe ne kete forum lejohet vetem shqipja!!

    ti mbeshtetu ku dush une nuk te perzihem ne jeten tende je i lir
    Te mbeshtesesh tezen e dikujt, ne shqip ka kuptimin e njemendesise, pra desha te te them se ti mbron te njejten gje qe mbroj une!!!!

    po sepse tregohesh racist dhe mundohesh ti fyesh te tjeret
    Me trego ku e kam bere(i pari) dhe do te te kerkoj falje publikisht!!!
    Perndryshe, je genjeshtar dhe duhet te me kerkosh falje per shpifjen!!

    shokit fjala xhihad dmth luft per fitore
    nese lun futbooll dhe mundohesh me fitu ajo quhet xhihad
    nese fiton pasuri dhe me njersen tende dhe ja plotson deshirat familjes tende eshte xhihad
    nese shkollohesh fiton dije nese studion quhet xhihad
    nese e mbron fen kombin gjuhen dhe atdheun me laps apo me pushk quhet xhihad
    Kjo eshte ajo qe te ka shpjeguar hoxha, e ne pergjithesi eshte shpjegimi qe percillet neper xhamija, me qellim qe t'u mesohet veshi i myslimaneve shqiptare me kete term dhe neser kur te behet thirrja per "luften e shenjte", i cili eshte edhe kuptimi i vertete i "xhihad"-it, nuk ka per t'ju dukur ndonje gje e keqe.....urime vella..!
    Jarigas

  14. #34
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    =jarigas;2678782]


    Epo ky eshte Forumi Shqiptar....jo ai arab!!!!!
    Ti behu arab po deshe, por shko e shkruaj ne forumin e tyre pastaj.....
    nese une jam duke shkru arabisht ne ket forum lirisht munden me me perjashtu nga forumi dhe nese e gjen nje koment qe une kam shkruaj arabisht apo ne ndonje gjuh tjeter ather une do largohem nga ky forum


    Gjuha ime eshte shqipja, dhe ne kete forum lejohet vetem shqipja!!
    edhe e imja eshte shqipja jo vetem ne forum por edhe ne shtepi pun dhe kudo ku shkoj nuk flas asnje gjuh tjeter perveq shqipes dhe gjith shoket dhe miqet e mi dhe te familjes flasin shqip


    Me trego ku e kam bere(i pari) dhe do te te kerkoj falje publikisht!!!
    Perndryshe, je genjeshtar dhe duhet te me kerkosh falje per shpifjen!!
    a te duket gje e mir ty te me quash arab dhe te me krahasosh me arabet vetem pse jam musliman
    a te duket gje e mir te quash ekstremist nje musliman pa e njoft vetem pse ka emer musliman

    ndersa une nese dikuj ja kam sha nanen baben familjen fen nese une dikend e kam quajtur ekstremist dhe e kam krahasu me ndonje popull tjeter vetem pse eshte katolik apo ka ndonje fe tjeter nese une nje katoliku i kam then nuk je shqiptar nese une ja kam sha kryqin kishen une ju kerkoj falje sepse kete kurr nuk e kam be as ne forum as ne jeten reale sepse jam njeri qe smundem te shaj askend sepse sme lejon feja dhe me skuqet fytyra

    Kjo eshte ajo qe te ka shpjeguar hoxha, e ne pergjithesi eshte shpjegimi qe percillet neper xhamija, me qellim qe t'u mesohet veshi i myslimaneve shqiptare me kete term dhe neser kur te behet thirrja per "luften e shenjte", i cili eshte edhe kuptimi i vertete i "xhihad"-it, nuk ka per t'ju dukur ndonje gje e keqe.....urime vella..!
    [/QUOTE]

    shokit une nuk di si me ta spjegu me shum pasi qe nuk je ka kupton
    neve feja na ka thirr ne luften e shejt ne mbrojtje te tokave shqiptare dhe ju kemi pergjigj gjithmon dhe kurdo qe do na thrret ne mbrojte te tokave shqiptare prap do jemi te gatshum dhe jemi te gatshum edhe te mbrojm fen kombin e gjuhen jemi te gatshum te mbrojm nderin kurdo qe te ket nevoj edhe me laps edhe me luft

    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  15. #35
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Abedin, mbaj shenim!
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    =jarigas;2678782]
    a te duket gje e mir ty te me quash arab dhe te me krahasosh me arabet vetem pse jam musliman
    a te duket gje e mir te quash ekstremist nje musliman pa e njoft vetem pse ka emer musliman
    Kur e paskam bere kete??!!!
    Ximi,behu burre!! Kerkome falje!!!!

    shokit une nuk di si me ta spjegu me shum pasi qe nuk je ka kupton
    neve feja na ka thirr ne luften e shejt ne mbrojtje te tokave shqiptare dhe ju kemi pergjigj gjithmon dhe kurdo qe do na thrret ne mbrojte te tokave shqiptare prap do jemi te gatshum dhe jemi te gatshum edhe te mbrojm fen kombin e gjuhen jemi te gatshum te mbrojm nderin kurdo qe te ket nevoj edhe me laps edhe me luft
    Une s'kuptokam, eh??
    Cfare duhet te kuptoj, qe luften per atdhe tashi duhet ta quajme xhihad???
    Duhet te themi qe Skenderbeu ishte xhihadist???
    Ishte xhihad lufta clirimtare e ilireve???
    Te perdoresh fjale arabe me kuptim te dyshimte , ne vend te fjaleve shqipe, ty te duket mbrojtje e atdheut???
    Abedin!!Hap syte!!!
    Jarigas

  16. #36
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Me te vertete perendimoret deshirojne te pranojne fene e dhunes dhe intolerances?

    per intolerancen edhe mund te jeme dakord, por per sa i perket dhunes, krishterimi ka nje histori shume here me te dhunshme dhe me te pergjakur se islami.
    ka fakte qe e provojne bindshem kete gje.

    po te cilesohej islami si "feja e dhunes", po krishterimi si do te cilesohej atehere??????
    Vasudhaiva Kutumbakam

  17. #37
    Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anėtarėsuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Jarigas... a mund tu pergjigjesh atyre pyetjeve qe te kam bere ne postimin tim paraardhes? Apo eshte dicka e pamundur ta besh?
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  18. #38

    Anėtarėsuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Jarigas... a mund tu pergjigjesh atyre pyetjeve qe te kam bere ne postimin tim paraardhes? Apo eshte dicka e pamundur ta besh?
    Mos po mendon gje,se po e mori mikrofonin ne dore TaJarja,do na nxjerri ne drite ndonje perle nga goja?!

  19. #39
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    O ximi abedin, lerena rehat, mas pari nuk mund te behesh rob i Zotit, sepse Zoti s'ka 'rober' e 'roberesha' po cka jeni ka folni keshtu, edhe nuk i duhen kjo eshte ofendim per nje njeri. Munesh me thon besimtar por jo rob, s'je rob i Zotit po i injorances tende.

  20. #40
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Tem kundershtare e nje teme tjeter........pra e pavertet ....bravo

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •