Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,782
    Postimet në Bllog
    18

    Dokumentari: Armët e emigracionit masiv në SHBA

    Mbi 7.2 milionë emigrantë të paligjshëm kanë hyrë në Shtetet e Bashkuara që kur presidenti Joe Biden erdhi në detyrë. Kjo krizë kufitare rekord nuk është organike, pas saj qëndrojnë politika zyrtare, financime të rënda dhe marrëveshje midis qeverisë së SHBA dhe Kombeve të Bashkuara.

    Emri:  id5645427-5_WoMM-horizontal-1080x720.jpg

Shikime: 56

Madhësia:  55.2 KB

    Bota po shikon të shpalosen pjesë të ndryshme të kësaj, me video të grupeve të emigrantëve të paligjshëm që kalojnë në Shtetet e Bashkuara, duke mos u përpjekur të shmangin patrullën kufitare, por përkundrazi duke pritur për t'u arrestuar. Ajo që mbetet jashtë diskutimit është: Pse?

    Ky dokumentar origjinal epokës "Armët e migrimit masiv" ekspozon se si Shtetet e Bashkuara dhe Kombet e Bashkuara punojnë krah për krah për të lehtësuar migrimin masiv, i cili po armatizohet për të shkatërruar Amerikën.

    Drejtuar dhe drejtuar nga Joshua Philipp, reporter i lartë investigativ dhe drejtues i "Crossroads" të EpochTV, ai vendos të hetojë se çfarë po ndodh realisht pas krizës kufitare dhe pse po kryhet ajo.

    Udhëtimi hetimor e çon atë thellë në xhunglat e Panamasë, në kampet e emigrantëve në grykën e Darien Gap famëkeq, i cili njihet si një nga vendet më të rrezikshme në botë, përmes objekteve të Kombeve të Bashkuara dhe krahas programeve që përdoren. për të përpunuar dhe lehtësuar migrimin masiv në kufirin SHBA-Meksikë. Bëhuni gati për pamjet e paparë kurrë më parë që zbulojnë se si është prodhuar dhe organizuar shumë kriza kufitare.

    Ndërsa kriza kufitare përkeqësohet nga dita në ditë, ajo nuk po prek vetëm komunitetet dhe qytetet lokale pranë kufirit, por edhe komunitetet larg. Emigracioni është çështja kryesore për të cilën shqetësohen amerikanët [1]. Ky dokumentar është pjesë e serialit dokumentar investigativ "Amerika në një udhëkryq me Joshua Philipp" për çështjet më të rëndësishme të zgjedhjeve të 2024-ës.
    Shënim: [1] "Imigracioni rritet në krye të listës së problemeve më të rëndësishme", sondazh i Gallup shkurt 2024

    Uebfaqja zyrtare: MassMigrationFilm.com

    Mund ta shikoni dokumentarin në anglisht më poshtë:



    Për të parë më shumë dokumentarë si ky, klikoni mbi #dokumentari.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 15-05-2024 më 03:01

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-03-2024, 01:02
  2. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-01-2024, 21:48
  3. Armet kimike siriane - SHBA - SHQIPERIA.
    Nga DYDRINAS në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 20-11-2013, 16:45
  4. Pse i rroka armet kunder SHBA-ve?
    Nga GoLdeN në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 12:25
  5. Koreja: Armet, per t'u mbrojtur nga SHBA
    Nga [xeni] në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 24-02-2005, 17:19

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •