Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
  1. #1
    SPHINX
    Anėtarėsuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835

    A ka ULTRANACIONALISTE ne forum?

    Kjo eshte per te gjithe Ultranacionalistet dhe nacionalistet, te shkruajne pse nuk ju pelqen Greqia, me fakte dhe arsye, dhe me mesazhe jo shume te gjata. dhe te me thone : po qe se flet mire per grekun cfare je grek apo shqiptar?
    Shpresoj mos me fshihet tema se sa here flas per politike me hiqen tema dhe poste.
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-01-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    99
    Nuk eshte cudi qe te fshihet tema kur flet pa lidhje dhe bene pytje te coroditura.Pra sipas teje une duhet te jem nacionalist apo edhe ultranacionalist ne rast se nuk me pelqen dikush qe historikisht ka treguar vehten se eshte me mish e me shpirt kunder meje dhe familjes sime, c,mendon ti a duhet te behem sadomazohist qe dikush si ti te mos me quaj ultranacionalist.Dhe vet pyetja qe e shtron e tregon nivelin e diturise per historine e popullit tende(nese je shqiptar).Ndoshta historine e ke mesuar gjetke me gjase ne Ellada.

  3. #3
    SPHINX
    Anėtarėsuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835
    ti pergjigju pyetjes? Une bera nje pyetje, ti e ndjen veten nacionalist pergjigju- nuk e ndjen mos u pergjigj, OK grupi, nuk po diskutojme gje rreth historise momentalisht, une nuk te quajta gje ty nacionalist a ultranacionalist po di qe keta tipa i urrejne greket e Greqine dhe nuk kam thene asgjekundi qe po te shash Greqine je nacionalist a ultranacionalist , ti si i tille u pergjigje pra e ndjen vete. ne rregull?
    Fakte thame, cfare te ka bere greku ty dhe familjes tende?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Isomer937 : 23-05-2003 mė 11:21
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  4. #4
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    O Isomer fjala nacionalist vjen nga fjala nacion=komb.
    Ti nqs e qun veten pjese e popullit shqiptar, nuk sheh ca te ka bere greku ty dhe familjes tende po zgjerohesh pak dhe sheh ca i ka bere komplet kombit shqiptar gjate historise e gjate viteve.

    Nqs ti e kupton fjalen nacionalist vetem si urrejtje ndaj nje populli tjeter, atehere greket qenkan nazista kundrejt nesh.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ryder : 23-05-2003 mė 11:30

  5. #5
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,686
    Postimet nė Bllog
    18
    Ajo qe Isomer937 nuk shikon dhe kupton eshte qe po iu pergjigje grekerve me te njejten menyre dhe me te njejtin rracizem, atehere ti nuk je shume ndryshe nga vete greket.

    Dallimi i vetem midis teje dhe grekut eshte drejtimi i urrejtjes, ai ta drejton ty, dhe ti atij. Shqiptaret e kane treguar historikisht veten se kane patur jo vetem forcen per te luftuar e mbrojtur ate qe u perket, por edhe te falnin hasmin e tyre.

    Ata greke qe gjate luftes italo-greke vrane, prene e plackiten plot shqiptare, me mbarimin e luftes se II boterore shqiptaret ne jug i kane mbajtur me buke refugjatet greke te katandisur si mos me keq nga lufta.
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  6. #6
    i/e larguar Maska e Honezmi
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    287
    Une do ti pergjigjesha keshtu kesaj pyetje idjote:
    A ka spiun te GREQISE ne Shqiperi,dhe cila eshte ajo qe i dallone nga pjesa tjeter e shqiptarve.
    Qe ta duash dhe ta nderoshe nje vende,duhet qe te nisemi e bazohemi ne ndihmen dhe respektin reciprok.
    Dhe po te shikojme ne histori dhe gjat saje;Greqija me teper e ka demtuar Shqiperine se sa e ka ndihmuar.Po ashtu, ajo kerkone qe mardheniet mydis nesh ti mbaje mardhenje VASALITETI!
    Kurse historikishte Shqiperija e ka ndihmuar Greqine dhe ka mare prej saje PERBUZJEN e PABESINE.
    I madhi F.Noli ka theneua nuk me trembe vdekja, por nuk dua qe vdekja te me vije, nga nje dor greku.

    Mund te me thuash o -isomer937-se, nga dallohen spiunet dhe mercenaret qe punojne per Greqine,dhe qe pas cdo porosije te kryer marin shperblimin????

  7. #7
    SPHINX
    Anėtarėsuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835
    Cfare i ka bere Greqia Shqiperise ate me thone juve, fakte sillni?
    Albo te tere keta qe po shkruajne ketu i urrejne greket dhe une po perpiqem te dal pikerisht aty, qe ne nuk jemi me te mire se greket dhe mos themi pse greket na urrejne ne kur ne i urrejme ata 100 here me shume. Dhe kjo urrejtje nuk ka per te mbaruar po qe se ne vazhdojme tu mesojme femijeve tane urrejtjen.
    Une kam nje keshille per tere ata qe jane ne Greqi dhe nuk ju pelqen greku le te ikin dhe turp atyre qe kane nderruar emrat.
    Aryan SS nacionalist eshte ta duash vendin tend, patriot i madh jane sinonime. Tani pyetja qe ndjeken nuk influencon ne faktin je apo nuk je nacionalist, kerkon mendimin e patrioteve shqiptare rreth Greqise. Se ne nja dy tema lexova nja dy tre falenderime per Turqine qe na shpetoi nga greku kur te tere e dime qe Turqia na kalbi dhe gjate atyre 500 vjeteve ne mbeten prapa Evropes. Se ne 1848 u be revolucioni francez e me pas pati ndryshime ne tere Evropen, Amerika kaloi ne ate fund shekulli nga skllaveri direkt ne kapitalizem kurse ne na gjeti shekulli i 20 akoma ne feudalizem.
    Une pres qe njerezit te hedhin mendime te ndryshme dhe ta zgjerojme me shume temen, qe eshte per nacionalizmin dhe jo rreth Greqise ne vecanti.
    Nuk e di Honezmi thoma ndryshimin mes spiunit dhe mercenarit.
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-01-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    99
    ti pergjigju pyetjes? Une bera nje pyetje, ti e ndjen veten nacionalist pergjigju- nuk e ndjen mos u pergjigj, OK grupi, nuk po diskutojme gje rreth historise momentalisht, une nuk te quajta gje ty nacionalist a ultranacionalist po di qe keta tipa i urrejne greket e Greqine dhe nuk kam thene asgjekundi qe po te shash Greqine je nacionalist a ultranacionalist , ti si i tille u pergjigje pra e ndjen vete. ne rregull?
    Fakte thame, cfare te ka bere greku ty dhe familjes tende?


    Djalo,po shihet se je i ri dhe shume i papervoje.
    Kur them UNE nuk mendoj ne vehten time dhe ku them FAMILJA IME mendoj ne gjithe kombin.Personalisht s,kam asnje te keqe prej grekut se jam kosovar dhe nuk kemi pas ferkime me ta,por ama e dij fort mire se cka i ka bere vellezerve te mi cam dhe e dij fort mire se si sillen me shqiptaret emigrant qe kane shkuar te punojne atje per buken e gojes,e dij se po te kishte fuqi greku do ta zhdukte Shqiperine prej faqes se dheut,e dij se e ka perkrahur kasapin e Ballkanit ne gjenocidin mbi mua dhe popullin tim,e dij se ma ka marre nje pjese te madhe te teritorit etnik dhe nuk kenaqet me ate por kerkon edhe me teper,e dij se vendin tim e mbane ne gjendje lufte per arsye te felliqura.....tani ti mua tregoma vetem nje arsye pse une duhet ta dua grekun...vetem nje arsye kerkoj,kurse ti nese i ke perzier punet me ta zoti te ndihmofte dhe ndrro emrin se nuk te pranojne si shqiptar.

  9. #9
    Zog Shqiponje Maska e Iceberg
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Larg Atdheut
    Postime
    212

    Re: A ka ULTRANACIONALISTE ne forum?

    Postuar mė parė nga Isomer937
    Kjo eshte per te gjithe Ultranacionalistet dhe nacionalistet, te shkruajne pse nuk ju pelqen Greqia, me fakte dhe arsye, dhe me mesazhe jo shume te gjata. dhe te me thone : po qe se flet mire per grekun cfare je grek apo shqiptar?
    Ne Shqiperi, ne forum e kudo ne rrethet shqiptare, jo qe s'behet fjale per ultranacionalizem por mungon edhe nacionalizmi (atdhedashuria) elementibaze qe mban gjalle vitalitetin e nje kombi.

    Duke patur parasysh kete fakt do ishte me e udhes te shtrohej pyetja sa eshte perqindja e atyre qe jane Kozmopolite qe duan Greqine me shume se Shqiperine?

    ...per kete e krijon idene shume kollaj mjafton tu hedhesh nje sy shkrimeve rreth ceshtjeve kombetare ne forum!
    A ndodh ne nje forum francez psh qe te shkruhet me kaq dashuri per gjermanet apo e anasjellta?
    Greku ka marre ne dore, politiken shqiptare, ekonomine, po shkaterron elementet kulturore qe deshmojne ekzistencen tone kombetare, dhe Albo djali trumbeton tezen qe ne duhet qe ketyre veprimeve greke tu pergjigjemi me dashuri, sepse keshtu tregohemi te "civilizuar". Pra, kendon gjeli mbi plehun e vet dhe i duket vetja ne peidestal!!! Une se kuptoj kete logjike!!!!!!

    Nuk eshte puna urrejtjes me urrejtje, por eshte ligji veprim kunderveprim, ndryshe jo vetem qe nuk shfaq shenje civilizimi po manifeston inferioritetin e races tende. Aq i fuqishem eshte nacionalizmi shqiptar saqe nje pjese shume e madhe shqiptaresh ne perendim, presantohen tek te huajt si Italiane, Greke e ku di une. A me thote ndonjeri nga ju cfare tregon kjo?...A keni degjuar te ndodhe kjo me ndonje komb tjeter?

    Izomer937!
    Mos u bej fare merak per edukaten qe marrin femijet e tu (nese i ke ne Shqiperi) sepse e gjithe media, mjetet e ndryshme te informimit, edukimit, politikanet propgandojne kozmopolitizmin dhe antishqiptarizmin. Ne Shqiperi te jesh patriot, te flasesh per gjuhen shqipe, flamurin apo atdhedashurine, konsiderohesh "i prapambetur" jashte kohes. Shumica e brezit te ri jane "brainwash-et", dhe askush nuk do t'ja dije per Shqiperi e atdhedashuri.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Iceberg : 23-05-2003 mė 16:34
    Shqiperi te qofsha fale, te kam Nene e me ke djale

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anėtarėsuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Ne kete forum e kam vene re shume here qe fjala Nacionalist perdoret si ofendim. Isomer ti pyete a ka Nacionalist ne forum? Une jam i pari. Ku do te dalesh me kete pyetje??
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-01-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    99
    Nese mundesh te na thuash c,ka per tu lavduar me divizionin SS do te isha mirenjohes.
    Une gjithmone lavdrohem te te huajt(ne biseda) me faktin se Shqiperia eshte i vetmi vend ne Europe qe u clirua me forcat e veta,bile i ndihmoi edhe fqinjeve ne perpjekjet e tyre per tu cliruar.

  12. #12
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Postuar mė parė nga Zorraxhiu
    Nese mundesh te na thuash c,ka per tu lavduar me divizionin SS do te isha mirenjohes.
    Une gjithmone lavdrohem te te huajt(ne biseda) me faktin se Shqiperia eshte i vetmi vend ne Europe qe u clirua me forcat e veta,bile i ndihmoi edhe fqinjeve ne perpjekjet e tyre per tu cliruar.

    U clirua nga gjermanet apo u pushtua nga ruset dhe spiunet e tyre per 50 vjet?

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    8
    Pėrpara se ti pėrgjigjesha pyetjes sė”Izomeritit”,do tė doja tė bėja njė korigjim nė formulimin e sajė.Aty ku thotė “i drejtohem ultranacionalistėve apo nacionalistėve,pėrse nuk i drejtohet edhe emigrantėve shqiptarė nė Greqi.Besoj se ato do te pėrgjigjeshin me mirė pėr kėtė ēėshtje.Pėr tė vetmen arsye se e ndjejnė mė shumė nga tė gjithė perbuzjen karshi shqiptarėve.Nuk do tė thoja qė kjo pėrbuzje pėrbėn moton kryesore te mardhėnieve tė shumicės sė popullit grek me shqiptarėt.Por do tė thoja qė kjo pėrbuzje pėrbėn moton kryesore tė ideologjisė antishqiptare.Ideologji qė udhėheq organizata tė ndryshme nacionaliste Greke.Dhe qė shprehet ashpėr dhe qartė nga mjetet e ndryshme elektronike dhe tė shtypit nė Greqi.Po tė niset dikush dhe tė diskutojė pėr kėtė ēėshtje me frymėn e laikizmit;si pėrshėmbull neve e paskėrkėna treguar veten me sjelljen tonė nėpėr botė.Kjo do tė ishte shumė fatale pėr ndėrgjegjėsinė dhe tė qėnit tonė si shqiptar.Sipas kėsaj llogjike qėnkėrka e thėnė tė pushojmė sė qėnuri si shqipėtarė.Pėrderisa nuk kemi ē’ti tregojmė pasardhėsve tanė,vetem tė kėqiat qė ne paskėna bėrė.Nė qoftė se dikush nė Evropė nuk qėnkėrka i mirėinformuar pėr Shqipėrinė dhe shqiptarėt,tė mos na vijė turp dhe tė themi me zė tė latrė qė neve kemi lindur nė atė vėnd ku ka lindur edhe Nėnė Tereza.Pėrsa i pėrket ēėshtjes se edhe ne shqiptarėt i urrejmė grekėrit njėqind herė mė shumė sesa ato neve mė duket se kėtu ka njė ndryshim rrėnjėsor.N.q.s. paskėrka nė Shqipėri urrejtje pėr grekėrit do tė thoja se ajo nuk pėrbėn dhe as nuk ka pėrbėrė politikėn e shtetit Shqiptar.Ndėrsa po ti hedhi njeriu njė vėshtrim tė shkurtėr historisė do tė shohė se politika e qeverive te ndryshme Greke ėshtė udhėhequr nga njė politikė antshqiptare duke filluar qė me ligjin e luftės,duke vazhduar me provokacionet ushtarake tė viteve tė ndryshme dhe duke “pėrfunduar” me ngujimin e qindrave emigrantėve shqiptarė nėpėr stadiumet e Athinės.Duke pėrfunduar dua tė them qė kush i ka harruar kėto tė mos bėjė pyetje tė tilla.Mos i lėndoni kėto plagė

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-06-2002
    Postime
    278
    nacionalist=per kombin.
    ultra = tej mase.
    Po te pranojme si perkthime te drejta keto dy fjale, une do ta kisha shume te veshtire te thoja se jam ultranacionalist. Te JESH NACIONALIST eshte nder i madh, te jesh ultra-nacionalist pastaj je me i miri. Per mendimin tim me i miri ishte Indrit Cara nga Kavaja qe ra hero ne Kosove. Ne qe hyme ne forum duam s'duam jemi nacionalist (sepse ne vend tjeter s'na qas njeri) jemi shqiptar dhe keshtu do te vdesim, (isomer937 eshte shqiptar deri tek brima e bythes dhe kjo kuptohet nga fakti qe na provokon te gjitheve per te menduar rreth nacionalizmit). Edhe pa qene nevoja qe te studiojme historine nga kohet e koherave, mjaft qe te kujtojme luften e Kosoves (KU PATEM MUNDESINE TE SHOHIM QARTE KUSH ISHTE DHE KUSH NUK ISHTE MIK I SHQIPERISE DHE I SHQIPTAREVE SI JASHTE SHTETIT DERI TEK UDHEHEQESIT E QEVERISE TONE) ku grekerit si qeveri dhe si popull (jo i gjithe populli se nje pjese e mire e greqise eshte shqiptare) duhet te konsiderojme politiken greke si rrezik numer nje aktual tani me shume se kurre. Kur dihet qe hileqar grekerit kane qene gjithmone sepse kalin e trojes ata e kane shpikur dhe siē ne prinderit qe te vegjel na kane edukuar me trimerite e Skenderbeut ,-edhe grekerit qe te vegjel edukohen me hilene e kalit te trojes nga prinderit e tyre. (Sepse numerat, germat teoremat e gjeometrise dhe matematikes, filozofite e mendimit qe ndonjeri i mban per greke ishin shpikur kohe me pare gjetke, VETEM KALIN E TROJES KANE SHPIKUR ATA)

    Falemderit qe ekzistoni o vellezer SHQIPTAR

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-01-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    99
    U clirua nga gjermanet apo u pushtua nga ruset dhe spiunet e tyre per 50 vjet?
    --------------------------------------------------------------------------------
    Munde te jet edhe ashtu si thua ti, sidoqofte Shqiperia e pasluftes ishte shtet sovran,e kte me se miri e tregon fakti se ne momentin e caktuar e perzuri rusin pa e shkrepur asnje plumb,kurse per ta perzene italianin e Duces dhe gjermanin e "dajes Hete" iu deshten gati 5 vjet dhe afro 39000 jetera shqiptaresh e mos ti permendi shkatrrimet.

    Por ti me thuaj se cka ka per tu lavdruar me divizionin SS?

  16. #16
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Postuar mė parė nga Zorraxhiu

    Munde te jet edhe ashtu si thua ti, sidoqofte Shqiperia e pasluftes ishte shtet sovran,e kte me se miri e tregon fakti se ne momentin e caktuar e perzuri rusin pa e shkrepur asnje plumb,kurse per ta perzene italianin e Duces dhe gjermanin e "dajes Hete" iu deshten gati 5 vjet dhe afro 39000 jetera shqiptaresh e mos ti permendi shkatrrimet.

    Por ti me thuaj se cka ka per tu lavdruar me divizionin SS?
    Europa lindore u la nen influencen e Stalinit ne Teheran nga anglezet si cmim per futjen e rusit ne lufte. Prandaj sidoqofte Shqiperia mbeti province e bllokut komunist. (per sado pak qe vlen sovraniteti per nje shtet komunist)
    Tani shiko zhvillimin e ish-vendeve te Axisit (Gjermani, Itali, Japoni etj.) dhe krahasoje me zhvillimin e vendeve komuniste (perfshire Gjermanine lindore).
    Tani e perzume rusin thu ti? Un them qe nuk e kemi perzene akoma.
    Perdite vazhdojme te vuajme pasojat e kancerit te komunizmit.


    Per pytjen e dyte (per divizionin SS) s'po te pergjigjem, se nuk ma ke drejtuar pytjen mua fillimisht.

  17. #17
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Isomer937,

    Une s'jam patriote, kete e them hapur, sepse ashtu jam. Nuk kam deshire te anoj diku. Por as Grekun se pelqej. Nuk them se po takova nje Grek nuk do dua ti flas apo do e injoroj apo do e shaj, por ne pergjithesi s'me pelqejne. Nder shume gjerat qe i ka bere Greku Shqiperise, ai kerkon ti kontrolloje ekonomine. S'me pelqen ajo ide.

    Gjithashtu, nuk eshte si thoni ju, qe Shqipetaret i urrejne Greket vetem sepse prinderit dhe gjysherit i kane mesuar ashtu (hasmeri), por Greket e thone hapur qe nuk e pelqejne Shqiperine dhe kane mendimin me te ulet per Shqiptaret. Shko neper forume politike Greke dhe do e shohesh kete, sepse vetem pas maskave te nick-eve qe marrin, ata tregojne veten e tyre dhe mendimet e tyre personale. S'dalin neper rruge te bertasin, "Vdekje Shqipetareve!" sepse kane frike, por ne privacine e shtepive te tyre dhe te kompjuterave te tyre, ata tregojne veten e tyre.

    Une nuk them qe po fole mire per Greket nuk je Shqiptar, por duhet ta mbash ne mendje se ka shume histori midis te dyja palesh, dhe nuk eshte histori e bukur apo me ndjenja te mira... dhe ka arsye per keto. Je me fat qe nuk i njeh keto arsyet nga eksperienca jote.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-01-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    99
    Postuar mė parė nga Aryan-SS
    [Per pytjen e dyte (per divizionin SS) s'po te pergjigjem, se nuk ma ke drejtuar pytjen mua fillimisht. [/B]


    Po ai cuni nuk me dha pergjegjeje,ja tani po te drejtohem TY.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2003
    Vendndodhja
    London, England
    Postime
    20
    'The mark of an educated mind is the capacity to entertain a thought without accepting it.'
    Aristotle


    Sokrati, Platoni, Aristoteli, Arkemidi, Eskilusi, Sofokliu, Euripidi, Kavafi, Eliti, Seferi, Kazanxaqi etj. Lista eshte e gjate.
    Por kjo debate eshte bere monopoli i atyre shqipetareve ultranacionalist, pikepamja e te cileve eshte aq e rrezikshme sikurse dhe aktet e atyre kriminelave shqipetare te cilet rrembejne vajzat shqipetare me dhune per ti bere prostituta neper rruget e Athines.
    Eshte e hidhur te kesh mbaruar universitetin ne Shqiperi dhe te gjesh veten ne moshen duzetvjecare duke punuar si hamall ne Greqi. Po per kete s'na e ka fajin Greqia me shum se sa e ka fajin Amerika apo Gjermania. Trazicioni yne violent nga komunizmi ne...
    kapitalizm anarkik eshte 'made in Albania'. Dhe keto jan pasojat!
    Dashuria per Shqiperine nuk duhet te behet sinonime me urrejtjen ndaj Greqise. Keshtuqe ju 'Spirot', 'Dhimitrat dhe 'Jan-ra' qe punoni dhe jetoni ne Greqi filloni ta duani dhe ta respektoni njeri-tjetrin pa hile para se tu duan dhe tu respektojne te huajt.
    Me respekt, Odisea e kurbetit

  20. #20
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Postuar mė parė nga Zorraxhiu

    Por ti me thuaj se cka ka per tu lavdruar me divizionin SS?
    Pervec organizimit perfekt, efikasitetit, trimerise ne lufte dhe ndonje ideali te shkuar dem, asgje tjeter

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ēfarė e dallon paganizmin nga njė fe?
    Nga Hyllien nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 11-03-2016, 04:39
  2. Ēfarė i dallon Ubuntu server nga Ubuntu desktop?
    Nga auLoN. nė forumin Pėrdoruesit e Unix
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 04-05-2009, 12:47
  3. Ku dallon dhe ku ngjason Tirana me Kabulin?
    Nga DYDRINAS nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 09-03-2009, 05:00
  4. Si tė dallojmė Myslimanin e moderuar nga fundamendalisti
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 22-09-2005, 12:34
  5. Ēfarė i dallon veprat e Zotit?
    Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 70
    Postimi i Fundit: 30-01-2004, 13:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •