Close

Rezultati i Sondazhit: Cilat ekipe kalojnë në raundin e dytë?

Votues
76. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Austria

    9 11.84%
  • Kroacia

    58 76.32%
  • Gjermania

    67 88.16%
  • Polonia

    4 5.26%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 123
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga goca-bules Lexo Postimin
    kroacia dhe austria del ne grup.
    osepolonia dhe kroacia.
    SCHEISS DEUTSCHLAND
    ene ti mi goca e bules?

    po ca t'kan bo gjermont ti re?

    t'ishte noj grek hajde de
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    e merituam humbjen
    skuader mediokre
    ballak dhe frings te ulen n e pankine
    te iki ky pederasti low se me odenen e norit qe ska lujt nje sekond tek betis do fitonte ndeshjen sot
    JO SEKS PARA MARTESE

  3. #63
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Cja fut kot ky me siper. Vetem Podolski, Klose, Gomez, Kuranji dhe Asamoah jane ca si emigrante. Pastaj ka ekipe te tjera qe ze vend te pare para Gjermanise per kete pune. Eshte Franca me Hollanden, jane ca vende bosh, pastaj mund te fillojne renditja e te tjereve.

    Dje po thonte nje nga komentatoret qe ne Euro 2008 marrin pjese per ekipe te tjera rreth 15 braziliane te natyralizuar.
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  4. #64
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Dr Rieux Lexo Postimin
    Dje po thonte nje nga komentatoret qe ne Euro 2008 marrin pjese per ekipe te tjera rreth 15 braziliane te natyralizuar.
    E degjova dhe sot qe po thoshin cdo skuader e ka nga nje brazilian. Keta mavrite do kishin bere skuadren e tyre lol me 15 lojtare (me ca mangesi ne rezerva) .

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Dr Rieux as te Franca e as te Hollanda s'ka Brazilian te natyralizuar, edhe ai numri qe ke nxjerre ti eshte i ekzagjuruar.
    Francen dhe Hollanden i permenda per lojtaret me kombesi te huaja. Tip Zidane apo Gulit. Kurse numrin 15 se kam nxjerre une vallaj, me te ngjume e kam. Po me paten rrejt po te rrej dhe une. Ne fakt kater ti numeroj une nga vendi, Deco (POR), Aurelio (TUR), Eduardo (KRO), Guerriero (POL).
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  6. #66
    Vallaj, thoni shyqyr qe barazun sot polonia me austrine, se keq puna per gjermonin pastaj!

  7. #67
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    ore dhe këtu mi hoqët postimet?
    ehhhhh pikë e zezë.
    Ezekiel 25-17.

  8. #68
    He se fiton gjermania po te fshijne postimet!

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e Labeati
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Vendndodhja
    North America
    Postime
    1,232
    Gjermanet duhej ta kishin fitue ket ndeshje. Megjithate shpeshhere kur kane pase probleme ne grup shkojne ma larg.

    Ne ket rast nuk shof ndoj problem me dale, se nji barazim me Austrine i mjafton...

  10. #70
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    ore dhe këtu mi hoqët postimet?
    ehhhhh pikë e zezë.
    A taste of your own medicine hehhhh?

    Se paske portokallis ala avatarin mre? Mos na e qani hallin se kjo humbje eshte fitore per ju. Na perball me Portugezet ne 8ce. Te njejtent Portugeze qe ju a kane marre doren mire. Do jua servirim ne ne pjatance sermi se ja kena marre ne doren per ju lol

  11. #71
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Ama çja fut kot dhe ti...
    Kur u kam fshi postime tifozerie unë o ta marrsha?
    Edhe a e di ça thashë?
    Që jeni skuadër hallexhinjsh me sulm emigrantësh.
    Shife te dr Rieux "ai sipër që ia ka fut kot", supozohet të jem unë, i dënuar në mungesë...

    Nuk e kam portokallis avatarin se këtej pari jam shëtitës. Nuk funksionon sistemi kooperativisto-forumist për mu.
    Ti po do shije portokallie, hidhi një sy profilit tim dhe bëje një klik.
    Ezekiel 25-17.

  12. #72
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ashtu thoni yve mo?

    Edhe Dr Rieux mos ja boj dysh fjalen se e ka te rende.
    Thuje troc mer daje, qe me shume te haet muhabeti me ne, sesa me ata....





    Me ata nenkuptojme, Italiane, Rus, Ceke, Poete 50 vjecare qe rrine forumeve, Patosarake qe dine te perdorin PCne etj etj

  13. #73
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Atë punë unë ta thashë dhe andej; se nga më hahet më shumë muhabeti. Po...e fshinë gocat me kordele.

    Jom si ty, "paint it black" andeja. Nga çekët pra, kinezët, osmonët, rumunët....poetët.
    Po edhe këtu ka rënë puna, nuk është si më parë...

    E pe busullën portokallie apo nein?
    Ezekiel 25-17.

  14. #74
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604
    Citim Postuar më parë nga Dr Rieux Lexo Postimin
    Ne fakt kater ti numeroj une nga vendi, Deco (POR), Aurelio (TUR), Eduardo (KRO), Guerriero (POL).

    Ti numeroj une te gjithe po prape nga vendi. Kurany (Gjermani), Senna (Spanje), Deco dhe Pepe (Portugali), Aurelio (Turqia), Gerrero (Polonia), pra jane 6 gjithsej. Ndoshta ti i shumezon me 3 . Edoardo eshte i demtuar nuk luan ne kete evropian. Po te shtojme edhe ate Brazilianin e Palermo qe e bleu Juventusi dhe qe do luaj me kombetaren italiane behen gjithsej 8 (bashke me Edoardon).
    Mos e permand Hollanden ne kete muhabet, se ju e keni Brazilian nje brazilian
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  15. #75
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Më ka nderu dje Kroacia
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  16. #76
    Kapa 350 mij lek die me kroacine...++++5$ me Darius...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Ti numeroj une te gjithe po prape nga vendi. Kurany (Gjermani), Senna (Spanje), Deco dhe Pepe (Portugali), Aurelio (Turqia), Gerrero (Polonia), pra jane 6 gjithsej. Ndoshta ti i shumezon me 3 . Edoardo eshte i demtuar nuk luan ne kete evropian. Po te shtojme edhe ate Brazilianin e Palermo qe e bleu Juventusi dhe qe do luaj me kombetaren italiane behen gjithsej 8 (bashke me Edoardon).
    Mos e permand Hollanden ne kete muhabet, se ju e keni Brazilian nje brazilian
    O robo te thashe qe nuk eshte shifra ime, me llafin e komentatorit anglez jam. Po qene 6, 6 qofshin. Po qene 18, prape who cares. Dhe ka dallim mes te qenit gjerman dhe tifoz gjerman, dmth mos me fut te grupi "ju gjermanet". Te siguroj qe tifozllekun per Gjermanine se kam pjese te identitetit tim.

    Kurse hollandezet ca mos i fusesh ne kete muhabet. Mgjths kete kampionat kane skuadren me "hollandeze" prej shume kohesh prape historikisht te pakten jane vite drite para gjermaneve ne kete renditje: Gulit, Rajkard, Klajvert, Davids, Sedorf. Qe mos keqkuptohem, nuk jam aspak racist, dmth per mua ata kane po aq te drejte qe te perfaqsojne Hollanden sa Krujf e Van Basten. Po njelloj sikurse "hallexhinjte" e mesiperm kane te jene gjermane. E than me shkurt, shifni futboll njerez e knaquni, e mos filloni jo ky eshte hallexhi, jo ky eshte refugjat. Jo per gje, por per kete pune ne shqiptaret si popull jemi nga te fundit qe kemi goje te flasim
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  18. #78
    Larguar Maska e Gerrard
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    E ç'rëndësi ka orgjina ?! Mjafton kë përfaqëson, a dhuron spektakël a mbron ato ngjyra që ka marr përgjegjësin atëher ndjehet njësojë si të tjerët.

    Zizu i dha Francës një Botëror, një Europian dhe një Finale. Tani do thoni ishte Algjerian, pak rëndësi ka nga është po ama ato trofe i ka Franca jo Algjeria. Për mua sikur dhe të 11-të lojtarët mos të jenë të një vendi nuk e kam problem, po më mjafton që mbrojnë ngjyrat me nder e me gjak, nuk ka ndryshim vendali apo i ardhur. Unë dua emrin e kombëtares nuk dua individët i respektojë ato që janë dhe që japin, po sa të jem gjall do ndërohen shum emra dhe s'kam se si të simpatizojë individët po kombëtaren.

    Kalofshi mirë,
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  19. #79
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Eshte shume normale per nje skauder qe gjate nje kompeticioni te tille ne nje ndeshje te mos funksionoje loja e skaudres. Per mendimin tim... eshte shume me mire qe kjo ndodhi ne nje ndeshje grupi sesa me pas. Gjermania mbetet nje nder pretendentet kryesore ne Euro2008. Dhe jam i sigurt qe Portugalise nuk i erdhi mire qe dje humbi gjermani ;-) ...i kutohet Berlini 06 ;-)

    Austria duhet te jete e lumtur me piken e fituar dje kunder Polonise, te henen do pershendetet me Euro08 me nje humbje te "qete" kunder DFB-Elf.
    Time is the enemy of a young man's dreams

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Sa i perket natyralizimeve... ka nje ndyshim te vogel ku shohim te "huajte" te gjermani, francezi, anglezi etj dhe te turqit ose polaket. Ne gjermani lindim ne mijera foshnje ne dite qe kane prejardhje nga vende te ndryshme te botes, marrin neneshtetesine qe nga ai moment dhe eshte shume nornale qe keta persona nese arrin te behen futbolliste te mbrojne ngjyrat e perfaqesueses gjermane te futbollit. Ndersa, nuk e shoh normale natyralizimin " me shkak" sic eshte rasti i Mehmet Aureleio i cili me siguri nuk ka vite qe jeton ne Turqi, por eshte bere "tranferimi" ne skaudren FC Turkey, Guerrerio ne FC Poland. ose Da Silva FC Croatia.
    Pra, eshte shume e rendesishme zhvillimi i nje vendi, cili me pas behet atraktiv edhe per terheqjen e emirgranteve dhe procesi i integrimit te tyre ne keto shtete eshte nje proces shume normal.

    Mbaj mend kur Ailton deshironte te luaj per Gjermanine. Ishte nje lojtar qe launte 5-6 vite ne Bundeslige ishte ne forme te mire dhe shpreshu deshire qe luaj per DFB-Elfin. Nga kreu i DFB-se erdhi nje pergjigjja - JO!
    Time is the enemy of a young man's dreams

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjermania dhe te huajtë
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
  2. Ne Liban
    Nga D@mian në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 670
    Postimi i Fundit: 02-12-2006, 15:33
  3. Kush e fiton Botërorin Gjermania 2006?
    Nga Juventini në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 113
    Postimi i Fundit: 30-06-2006, 10:28
  4. Brukseli do te ndaloje importin e shpendeve nga Kroacia
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-10-2005, 13:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •