Close
Faqja 4 prej 19 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 370
  1. #61
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Shpresoj ta kesh me shaka kete qe ta kam cituar me bold, sepse eshte qesharake.

    Kur thua "shpresoj qe kesaj rradhe te jene ..." dmth qe pranon se rradhen e kaluar nuk kane qene te drejta. Dhe me pas thua fitoi (dmth) rradhen e kaluar e drejta, te cilen shpreson qe (se paku) te fitoje kesaj rradhe

    Gjithcka eshte e qart, rivotimet sdo te ndryshojne asgje, qeveria e ardhshme nga blloku shqiptare perfaqesohet nga PDSH- PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE.


    Sui generis

  2. #62
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Alienated kto e dijn shum mir se si i kan marr ato 100.000 vota , sjan deri ne at gjendje te rend.
    Akuza per Agim Krasniqin ( me 7 pako marihuan) esht se ka pengu votimin ne 30 vendvotime , e 30 vendvotime jan 20.000 vota. Mund ta kuptojsh tash si i kan ber 100.000.
    S'kam nevoje fare per sqarime plotesuese. E kam permendur disa here se BDSH terhoqi gjithe vezhguesit nga vendvotimet ku pati mbushje kutish. Ishin plote 80 te tilla. 25 verejtje i kam procesuar une (meqe isha angazhuar ne fushaten NDRYSHE DREJT BASHKIMIT). Do te thote qe se paku ne 80 vendvotime ka patur mbushje kutish. Raportimet e vezhguesve tane te cilet leshuan me urdher te kryetarit vendvotimet perfshinin akuza per votime te shumefishta (20 - 30 persona qe votonin nga 5 - 6 here qe ne total mund te japin 100 - 200 vota) dhe ne te shumten e rasteve votime masive, mbi 100 fletevotimi pernjeheresh. 80 verejtje vetem BDSH ka paraqitur. Nuk di ca kane bere te tjeret, gjithsesi ne Tetove nuk ka mbetur nje njeri i vetem qe mund te besoje se Zgjedhjet kane qene te drejta e demokratike.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  3. #63
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Gjithcka eshte e qart, rivotimet sdo te ndryshojne asgje, qeveria e ardhshme nga blloku shqiptare perfaqesohet nga PDSH- PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE.


    o adash a kije drejt te votojsh taj se kom harrau tet pajs
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  4. #64
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Gjithcka eshte e qart, rivotimet sdo te ndryshojne asgje, qeveria e ardhshme nga blloku shqiptare perfaqesohet nga PDSH- PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE.

    Keni organizuar perseri vjedhje masive?! Te shohim si do vete puna tash e tutje, sepse jane ndryshuar ca gjera pas te vjedhjeve e dhunes te se dieles. Ja te shohim sa e sigurte e sa e qarte eshte cdogje.

    Citim Postuar më parë nga KUSi Lexo Postimin
    o adash a kije drejt te votojsh taj se kom harrau tet pajs
    Hahahahahahaha...
    Ata qe jane me PDSH-ne, kane te drejte. Qofshin edhe 12 vjec, edhe te vdekur, edhe te sapolindur.

    I madh je... hehehehe
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  5. #65
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Alienated, do te vij e diella tjeter dhe do te flasim ok?


    Shtremo ksulen ene uzhivaj....


    PS: Adash, po kom te drejt, simjet
    Sui generis

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    BDI-ja ne njesin numer 2 , pas zgjedhjeve te rradhes ne Haraqin dhe ne 2 vendvotime ne Kumanov ( ku banditet e Milanos vjedhen 2 kuti te votimit) pritet qe te marr edhe nje deputet me shum.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  7. #67
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin


    PS: Adash, po kom te drejt, simjet
    haj per hajr haj per hajr heeeeeeu si u rajtet ene ju derra :P
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  8. #68
    Në udhë të mbarë Maska e Mbarësori
    Anëtarësuar
    19-05-2008
    Vendndodhja
    Shqipëri/Kosovë
    Postime
    61
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    BDI-ja ne njesin numer 2 , pas zgjedhjeve te rradhes ne Haraqin dhe ne 2 vendvotime ne Kumanov ( ku banditet e Milanos vjedhen 2 kuti te votimit) pritet qe te marr edhe nje deputet me shum.
    Në Haraçinë besoj se do fitojë BDI shumë vota, me që ai popull i do paqësorët dhe i dënon agresorët.

    BDI-ja sigurisht edhe 2-3 deputetë do merr.

    Urime Fitorja Baca Ali!

  9. #69
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Alienated, do te vij e diella tjeter dhe do te flasim ok?
    Shtremo ksulen ene uzhivaj....
    Patjeter!
    Nese nuk dilni dhe te dilen tjeter te festoni fitoren e DPMNE-se te 1 Qershorit, sic e festuat kete te diel.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga Mbarësori Lexo Postimin
    Në Haraçinë besoj se do fitojë BDI shumë vota, me që ai popull i do paqësorët dhe i dënon agresorët.

    BDI-ja sigurisht edhe 2-3 deputetë do merr.

    Urime Fitorja Baca Ali!
    Shum pak vota i duhen BDI-se per me marr edhe nje deputet , sepse i ka 25.000 vota dhe 3 deputet , edhe nja 2.000 vota edhe u banen 4 deputet.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-05-2008
    Postime
    132
    Renea te jap un inf sa te duash per vjedhjet qe jan be.Bile me emer dhe mbiemer ok se i njoh te gjith

  12. #72
    Vendosni gishtin ne mendje dhe mendoni, eshte e sigurte se ka fituar VMRO-ja dhe ate mby 61, pra ka numra qe te krijoje qeverine, por jo sic thone ata nga praktika por nga frika se mosperfshirja e Shqiptarve do te sjell destabilizim.

    Pse duhet te prese Gruevski qe te ju uroje fitore edhe fituesit tek Shqiptaret, pse PDSH-ja me c'do kusht deshirone te jete fituese tek Shqiptaret kur partneri strategjik ka fituar, aq e rendesishme eshte qe te jete perfaqsuese legjitime sa qe nga paniku shpallen shkrirjen e PPD-se. Mendoni mire kete qe po ndodh.



    Ka dal Gruevski dhe deshiron ti denoje gjith ata Shqiptar qe bejne deme, jo kjo s'ma mbush mendjen, por eshte trysnia e nderkombtarve qe e detyrone ate, sa per Gruevskin jame i bindur se deshirone qe Shqiptaret ti shohe sa me te percare qe sa me lehte ti sundoje.

    Eshte hyjnor verdikti i popullit.

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Bash ashtu Tigrimelara , shtypje te madhe ka Gruevski nga nderkombtaret , sidomos me duket nga amerikanet , huh shum e terbuar dukeshte Millovanovic ambasadorja e SHBA-s , vetem sa nuk ja permendi emrin Thacit , kur tha njerzit krenoheshin me vjedhjet dhe dhunen qe beren.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e Medi1
    Anëtarësuar
    06-01-2007
    Vendndodhja
    Ne tok kudo
    Postime
    185

    Rezultatet e fundit pas 48 oresh

    03.06.2008 19:15 == 99,08%


    partia Vota deputet

    VMRO / 482.842 / 64
    LSDM / 233.371 / 28
    BDI / 111.407 / 13
    PDSH / 105.293 / 13
    PEI / 14.502 / 1
    PDP / 11.169 / 1

    Keto jan rezultatet e fundit pas 48 oresh ku dhe skadon afati i rezultatit perfundimtar i KSHZ.
    Ki rezultat qendron deri ne RI-votim.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Medi1 : 03-06-2008 më 18:58 Arsyeja: nuk duken mire

  15. #75
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anëtarësuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Fatkeqesisht, shpeshhere ashtu e duan votuesit. Ja per shembull, une kam punuar ne fushaten e nje partie te re (Bashkimi Demokratik Shqiptar - www.bdsh.eu ) e cila luften e saj politike e drejtoi kunder shkijeve, e jo sic bene Partia e Menduhit dhe BDI qe luftuan me njerja tjetren. Keto dy te fundit e kane bere gjithe ate lufte per te terhequr vemendjen e njerezve nga partite tjera qe mund te kene projekte me te mira, drejt partive te veta qe jane deshmuar si te deshtuara disa here me rradhe. Fatkeqesisht, ne qe kishim nje platforme krejtesisht ndryshe (shih ke portali i partise) dhe qe beme nje fushate me te moderuar, nuk patem gjithe ate mbeshtetje sic pati BDI dhe Partia e Menduhit (kjo e fundit mbeshtetjen e policise gjate dites se zgjedhjeve ne NJZ 6, sidomos ne Tetove).
    Edhe une gjithashtu, me pare sjam mare me politik, pasi qe as pdsh as bdi nuk beri asgje per popullin.Mu per vete nuk me mungon asgje, dhe per kete falemenderoj zotin qe mi ka dhene gjith te mirat, por prap nuk mund te rri qete kur dikush nuk ka me hanger buke, dhe nuk mund te cohet ne kembe per te lipe apo per te gerkuar dicka me mire, dhe ata mund ti ndihmojme ne.Nuk di shqipet cka va mbylli syte qe perseri votuan pdsh, ose bdi?Ndoshta ata parat qe dhane ato, ndoshta KOCKAT qe u dhuruan partit per te rregulluar rruget e lagjeve???Edhe edhe dicka tjeter se tek populli aq jane te unet sa qe u vjen ME MIRE 1000 DENARE SOTE SE ME SHUME NESER, pasi qe jane shume te unet, dhe kjo ndihmoj partit, genjejne popullin me 1000den dhe 4 vjet i lene me gishta ne goj.
    Turp, nuk di ju aktivista si mund te mbrohni nje parti qe gjate mandatit te tij ka ndodhe dicka si rasti i Gostivarit, Brodecit, papunsia e madhe,...si mudn te votoni nje parti qe vjen nga lufta dhe me gjakun e vllezerve tane krenohen se kane bere lufte, dhe asgje nuk nxjerin per popull.Nje parti qe gjate luftes mbledhin para nga vllezrit tane ne perendim qe punojne per nje kafshate goje dhe nga ato para kane ndare per luften ndersa BDi shfritezon ata para per fushate zgjedhore?Si mudn o Popull po hapeni syte njeher e pergjithmone se nuk di cka me ju thene.Nese nuk beni dicka per vete mos mendoni se do vjen Menduhi, Aliu... tjo jep buke.


    ps.Sa per votat, me mire 7 mije vota nga zemra e popullit, se 100,000 me vjedhje, me derdhje gjaku, me gjith te keqijat.


    pss.Ju te PDSH me thoni dicka a doni me xhdo kusht te hyni ne qeveri apo doni me vullnetin e popullit.
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  16. #76
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Dy krahet politik ne Maqedoni:

    PDSH:

    I ligu kercnon, i ligu vret, i ligu demton popullin e vet...nga frika , nga pasiguria ne vetvete, nga mosvetbesimi.
    Keta jane karakteristika te lidershipit te PDSHse, ata kurre nuk e moren voten e shumices se elektoratit shqiptar, sic e pate as me vjedhje hashiqare dhe me ndihmen e pushtetit sllavo-alfist.
    Duan te bindin vetveten se jane dicka, e kane per egon dhe sa per popullin ta djegin ne hell nuk ua ndie fare.
    Duke e ditur vetveten dhe ndergjegjen e prishur dhe felliqur qe e kane duan te shpelahen perpara botes, me vjedhje dhe me dominim force dhe paraje , me propagande mendojne se do te nderrojne edhe mendjen e popullit qe vertete te filloje te besoje vete populli se vertete i ka votuar keto.
    Po njesoj si ajo rrena tek ajo meselja: E thote njeri nje rrene ne fund te qytetit dhe kur mberri ne krye te qytetit rrena i tingellon aq bukur sa beson rrenen e vet.
    Kjo nuk do te ndodhe se jane pazare te flliqta ne kurriz te popullit, e keqja keputet nga trashesia dhe keta e kane trash...
    Kush feston fitoren e Grujevskit ,me bandat e te cilit vret shqiptaret per tu ngjitur ne maje te pushtetit ku mund te jete edhe me nje deputet ,edhe pa tjeter deputet , hic pa pike nevoje i bije ne qafe njeriut shqiptar te pafajshem qe ne vend qe te perballet me padrejtsite qe i ben ky bashke me ate pushtet, ne vend qe te perballet me fukarallekun ne shtetin me te varfer ne Europe..ky qytetari shqiptar i pafajshem duhet te rroje edhe me frike nga ky kryebanditi dhe bandat e tij kriminale.
    Nuk ka pse kerkon voten shqiptare ky, me besoni s'kam asfar interesi vec dhimbjes per te gjithe ju atje.Une kam jetuar 30 vjet atje dhe me plot pergjegjesi e them se kurre nuk kane jetuar shqiptaret te shkelur ne kete menyre atje, kurre as ne kohen e Jugosllavise...
    Kurre nuk ka pasur militantizem banditesk atje mes vete shqiptareve, kurre as ne paqe dhe as ne lufte,
    te gjitha i ka sjelle lidershipi i PDSHse, te gjitha pa perjashtim.
    Egoja morbide e lidershipit eshte reflektuar ne nje publik- ne nje ceshtje qe ne fakt duhet te jete e e pergjitheshme.
    Lidershipi i kesaj partie ka bagazh destruktiv-shkatrrues kombetare ne Maqedoni me shume se cdo subjekt tjeter ne Maqedoni qoft shqiptare ose sllavomaqedon, qe nga krijimi si parti.
    Ky lidership e kane kuptuar politiken sllave bukfalisht, e kane adoptuar dhe e zbatojne si te tille, jane jasht kordinimit kombetare...jane klase politike me nje fjale qe as nuk e kane ceshtjen kombetare prioritet, por politiken si mjet realizimi te vet si te pozicionuar ne shoqeri..si bosa ne ate vend te vogel.
    Kur merresh me sherbim publik asgje nuk eshte per ty, cdo gje duhet te jete per publikun qe i sherben per popullin pra.

    BDI:

    Te votosh BDI do te thote te votosh lirine kombetare, do te thote te votosh per Tetoven dhe Shkupin e lire , per shqiptaret e lire.

    Parti Politike,fillimisht e detyruar nga nderkombtaret per tu krijuar qe te perfaqsoje kerkesat shqiptare ne Maqedoni, e siguruar se do te perkrahet nga nderkombtaret se eshte vullneti i shkelur dhe neperkembur shqiptar ...Edhe sot Amerika dhe BE ndegjojne kur fol BDI, dhe do te ndegjojne se nuk jane aq siperfaqsor bashkesia nderkombtare , e dine shume mire se nje klase e sakrifices qe moti ka shtier kryet ne thes per kombin dhe me rrenje te forta kombetare ne Kosove dhe Shqiperi ate Maqedoni e cbejme per nje jave...sot per sot bashkesia nderkombtare do qe kjo Maqedoni te jete keshtu si eshte dhe ne e leme dhe e njohim keshtu, por ne proces tjeter zhvillimi rrethanash atje kjo nuk do te jete e perjetshme...BDI perkrahet nga te gjitha organizmat nderkombtare vetem te mbaje qetsine ne Ballkan..
    Kjo parti ka peshen me te madhe kombetare dhe nderkombetare, eshte parti qe ka rrenjet ne komb, ne interes te vertete kombetare.
    Eshte parti me kredibilitet shume te madh qe ka dale nga kulminacioni i nje levizje gjithepopullore, ka dale nga maksimumi i nje zhvillimi shoqerore, ka dale pas luftes qe eshte nje permbyllje e nje procesi lirie kombetare.
    Nuk ka parti dhe as do te kete ndonjehere me kapital kaq te madh kombetare dhe nderkombtare.
    Personalitetet kombetare nuk krijohen per nje dite, shkon me soj, shkon me dedikim jetesore kjo pune ; atje , ketu dhe gjithkund.
    Ka dallim personaliteti kombetare dhe ai politik ne rrethanat dhe kontekstin qe ne flasim per ceshtjen kombetare shqiptare ne Ballkan/

    Personaliteti kombetar eshte njeri nga ne , dhe per ne, ka qene dhe eshte i udhehequr ne kete rruge vetem nga ideali i clirimit kombetare.
    Andaj ka fituar edhe zgjedhjet sa here qe ka dale ne zgjedhje Ali Ahmeti, se fakti eshte se vete dedikimi jetesor i tij ka qene dhe eshte liria e popullit te vet.
    Personalitetet kombetare jane thesar kombetare qe nuk mund ti zevendsoje nje klase e tere politike.

    Sherri i subjekteve:

    Ketu eshte ai disproporcioni, perderisa BDI i ka fituar zgjedhjet cdo here, Subjekti tjeter nuk i ka fituar asnjehere...ata duan te plasin per kete, nga xhelozia, nga inati, nga megalomania dhe egoja e semure( thone ai s;eshte gje per ne ,u duket vetja me te pasur, me te zote, me katila, me hileqare )
    i gjithe ky frustrim i lidershipit PDSH ,manifestohet me verzionin me te felliqur egzistues..si vijon: as VMRO nuk vret shqiptaret diten e zgjedhjeve te lira...
    Subjekti PDSH, perdor te gjitha mjetet poshtruese percarese duke shtire edhe lokalizmin mesjetar ne veprim duke ditur mentalitetin popullates(fatkeqsisht nuk kemi pastruar me mesjeten), duke keqperdorur kete dobesi JA si shprehet PDSH: NUk do leme ne te na udheheqi nje kercovar,"nje selak", " nje coban"...te gjitha keto shtine percarje te qellimta mes krahinave te atij vendi te vogel,...te gjitha shpifje ne menyren e fashistve vetem per te shkatrruar subjektin me te forte kombetare...BDI eshte e Tetoves dhe Shkupit njeqind here me shume se e Kercoves kjo eshte e verteta, BDI eshte gjaku kombetare qe nuk duhet te shkoje kot, eshte forca qe kur flet ndegjon Amerika dhe bota...Pra edhe mos te lete lideri popullore Ali Ahmeti sot dhe neser BDI eshte forca e gjakut shqiptare dhe vetem bastardet shqiptare mund te luftojne per shkatrrimin e kesaj partie kombetare.
    Por, Gebelsi i kabinetit eshte shendrruar ne nje Makjavel qe nuk zgjedh mjete perdhosje dhe shkatrrimi kombetare vetem e vetem te mberrine ne pushtet qe ne fakt nuk egziston....duhet koka po pastaj kesula...
    Ky lokalizem i perdorur-keqperdorur eshte i qellimte nga Gebelsi-Xhaferri dhe Taci-Hitleri, vetem e vetem te shtij emocion urrejtje lokale.
    Fakti eshte se ne nje ceshtje kombetare te pergjithshme ne jemi se bashku sot, mot, dhe gjithmone...dhe ne fakt BDI eshte e Tetoves dhe Shkupit, Komanoves dhe Struges,Dibres, Gostivarit dhe gjithe kombit bile...

    Ka vetem nje kapital te pashfrytzuar, kapitali i luftes...dhe ka nje rryme qe duhet ta shfrytzoje per te mire te kombit jo per te mire personale dhe kjo rryme eshte BDI.
    Por, ka nje popull qe duhet te mobilizohet me aktivisht perkrah kesaj rryme ,per vehten tone, per lirine absolute si njerez dhe si shqiptare..
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 03-06-2008 më 22:14
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  17. #77
    USAlbania
    Anëtarësuar
    27-05-2008
    Vendndodhja
    With money you can buy a bed, but not sleep.
    Postime
    524
    PDSH rikonfirmon fitoren

    Shkup, 3 qershor - Partia Demokratike Shqiptare gjatë një konferencë për shtyp ka rikonfirmuar fitoren në zgjedhje. Sipas të dhënave të kësaj partie dhe që bazohen në KSHZ e që u prezantuan nga shefi i shtabit zgjedhor Imer Selmani, PDSH së bashku me Partin për Prosperitet Demokratik kanë fituar 14 deputete, ndërsa BDI-ja 13 deputet. "PDSH-ja mori bekimin e qytetarëve shqiptarë që edhe katër vitet e ardhshme të udhëheq me shqiptarët. Falënderojmë të gjithë qytetarët që votuan PDSH-në", ka thënë Selmani. Kjo parti në konferencën për shtyp ka prezantuar edhe të dhënat e qendrës analitike të kësaj partie, të cilat sipas tyre janë në favor të PDSH-së. "Sipas qendrës analitike të PDSH-së, ne kemi fituar 15 deputet ndërsa BDI-ja 10. Të dhënat tona flasin se në zgjedhjet e së dielës ne jemi fitues absolut dhe se kemi fituar 115198 vota, ndërsa BDI-ja 77223 vota", ka thënë Selmani. Sipas tij, kjo parti ka përgatitur edhe një numër të madh të ankesave adresuar në KSHZ-së kryesisht për njësinë e parë të dytë zgjedhore. PDSH ka kërkuar nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe prokuroria që të ngrejë hetime kundër personave të cilët kanë penguar mbarëvajtjen e procesit zgjedhorë dhe mos kenë qasje selektive.
    "Ministria e Punëve të Brendshme gjatë këtyre dy ditëve është vënë në shërbim të bandave kriminele. Apelojmë që kjo ministri ti merr të gjitha hapat që do të zbulojnë aktorët e dhunimit të votës shqiptare", ka thënë Selmani, i cili ka akuzuar zyrtarët e lartë të BDI-së se kanë penguar mbarëvajtjen e procesit zgjedhorë.
    "Në Çegran, kandidatët për deputet të BDI-së si Mamer Sadiku kanë mbushur kutitë e votimit. Në Çajle, Arbën Azizi dhe Fadil Asllani, në Bajnicë Talat Xhaferi ka mbushur kutitë dhe ka kërcënuar aktivistët e PDSH-së. Në Radushë, djali i kandidatit për deputet Rafiz Haliti, Besfor Haliti ka terrorizuar dhe ka rrahur qytetarët për të cilët ka dyshuar se do të votojnë për PDSH-në. Në Tanushë, Xhezair Shaqiri dhe Islam Muça, kanë mbushur kutitë e votimit. Në Likovë kutitë e votimit janë mbushur nga ana e Sadulla Durakut dhe Zija Ramadanit, kurse kutitë janë mbushur edhe në Çair. Në Zajaz dhe Osllomej, procesi i votimit është penguar nga Musa Xhaferi dhe Fatmir Deari", ka thënë Selmani. Sipas Selmanit, në bazë të analizave të PDSH-së, kësaj partie në Njësinë e parë zgjedhore i janë vjedhur 4. 500 vota, në të dytën 8. 200 vota, ndërsa në njësinë e pestë zgjedhore rreth 3. 100 vota. PDSH ka theksuar se pas rivotimeve do ti merr edhe 3 deputetë.

    .
    http://www.koha.com.mk/aktuale.html

  18. #78
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    O shqipetaret e shkrete te Maqedonise ,nga pa dienia ,apo nga lakmia ,jeni berre eksperimente i shkijeve. Kjo PDSH,ja dhe BDI,ja ne raste se duane t'i matin muskujt e tyre ne te dalin ne mal dhe te luftojne kunder njeri tjetrit, dhe jo te diskriminohet popullata shqipetare

    Historia shqipetare ne Maqedoni, keto fare parti do t'i njohe vetem s'i grupe kriminelesh

  19. #79
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga Tigrimelara Lexo Postimin
    Vendosni gishtin ne mendje dhe mendoni, eshte e sigurte se ka fituar VMRO-ja dhe ate mby 61, pra ka numra qe te krijoje qeverine, por jo sic thone ata nga praktika por nga frika se mosperfshirja e Shqiptarve do te sjell destabilizim.

    Pse duhet te prese Gruevski qe te ju uroje fitore edhe fituesit tek Shqiptaret, pse PDSH-ja me c'do kusht deshirone te jete fituese tek Shqiptaret kur partneri strategjik ka fituar, aq e rendesishme eshte qe te jete perfaqsuese legjitime sa qe nga paniku shpallen shkrirjen e PPD-se. Mendoni mire kete qe po ndodh.



    Ka dal Gruevski dhe deshiron ti denoje gjith ata Shqiptar qe bejne deme, jo kjo s'ma mbush mendjen, por eshte trysnia e nderkombtarve qe e detyrone ate, sa per Gruevskin jame i bindur se deshirone qe Shqiptaret ti shohe sa me te percare qe sa me lehte ti sundoje.

    Eshte hyjnor verdikti i popullit.


    Gruevski s'imbas disa analisteve politik do te dale politikani dhe diplomati me i zgjuare ne Ballkane. Ate qe s'mundi t'a arrije Serbia , dhe Rusia ,me shqipetaret e arriti qellimin Gruevski.

    Lufta e vitit 2001 , edhe pse ishte e organizuare ne fronte...... humben ne paqe .

    Zgjedhjet e lira edhe pse jane e drejte e cdo qytetari, shqipetaret vriten s'i tradicionalishte cdo zgjedhje te lira per shqipetaret e Maqedonise, duhet te percillen me gjake dhe me njeres te vrare.

    Sllavo- bullgaret maqedon ,ne keto zgjedhje jane treguare s'i nje popull i pjekur politikishte i bashkuare dhe me strategji .

    Shqipetaret e Maqedonise duhet t'a kene para syshe se mbas ketyre traditave politike s'i ne Samoli ne mes te evropes.BE po pregadite plane dhe eshte shume afer qe nga Saraj, deri ne Gostivare, vendebanimet shqipetare te mbeten jashte BE, dhe s'i nje teritore me i pa sigurte s'a qe do t'a hani njeri tjetrin.

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Xhirime me mbushës të kutive


    Gazeta “Lajm” ka siguruar një xhirim në të cilin shihen shumë persona duke mbushur kutitë e votimit, në njërin nga vendvotimet. Përfaqësues të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) thonë se bëhet fjalë për pjesëtarë të njësitit policorë “Alfat”, të cilët janë xhiruar duke mbushur kutitë në një vendvotim në fshatin Negotinë të Pollogut. Xhirimi është realizuar me telefon celular dhe zgjatë vetëm disa sekonda. Aty shihet se si një grup personash duke shpejtuar fillimisht rrethojnë “partinë e preferuar” në fletat e votimit, e pastaj ato i hedhin në kutitë e votimit. Bëhet fjalë për gjashtë ose shtatë persona të veshur me veshje civile. Njëri prej tyre pasi e vëren “kameramanin” duke bërë xhirime, afrohet dhe e ndërprenë incizimin. Në BDI thonë se ky ëhstë vetëm një nga materialet në dosjet ët cilat i kanë përgatitur dhe të cilat do t’ua dorëzojnë organeve kompetente, e të cilat sipas tyre dëshmojnë vjedhje votash nga ana e aktivistëve të PDSH-së. Në ndërkohë një ngjarje e pa zakontë, ka ndodhur të martën në Universitetin Shtetëror të Tetovës (USHT), kur në prani të studentëve policia ka arrestuar profesorin e edukatës fizike, Vullnet Ahmetin. Ahmeti, i cili është edhe kandidat për deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në zonën numër 6 është arrestuar nën dyshimin e armë mbajtjes pa leje.” Personi V. A. është arrestuar për shkak të dyshimeve se në mënyrë jo legale posedon armë zjarri dhe kundrejt tij po vazhdon procedura ligjore”, tha Marjan Josifovski, zëdhënësi i SPB-së në Tetovë. Në Universitetin Shtetëror të Tetovës, ku Ahmeti ligjëronte dy lëndët e mundjes, në Fakultetin e Edukatës Fizike, nuk ka pasur asnjë reagim lidhur me këtë rast. Ashpër ka reaguar BDI-ja, e cila e indinjuar me institucionet e shtetit ka thënë se këta të fundit ne vend që t’i ndjekin penalisht dhunuesit e procesit zgjedhor, po ushtrojnë presion psikologjik dhe arrestojnë kandidatët për deputet të kësaj partie. “Në Tetovë të ,martën është arrestuar kandidati për deputet i BDI-së në njësinë zgjedhore numër 6, Vullnet Ahmeti. Arrestimi i tij është bërë pa kurrfarë sqarimi. Po ashtu të martën është arrestuar aktivisti i BDI-së Idriz Hoxha nga fshati Rashçe, komuna e Sarajit”, tha zëdhënësja Ermira Mehmeti. Në emër të BDI-së, ajo u ka bërë thirrje organeve të rendit që “të ndërmarrin të gjitha masat për të parandaluar shantazhimin dhe frikësimin që po e ushtrojnë militantët e PDSH-së ndaj anëtarëve dhe kryetarëve të komisioneve zgjedhore dhe të krijojnë kushte për mbajtjen e rivotimit në të gjitha vendvotimet e kontestuara”. Ftojmë autoritetet që të angazhohen dhe të ndërmarrin masa për rikthimin e besimit të qytetarëve si parakusht për të siguruar qetësi në vend, tha Mehmeti, duke pohuar se ngjarjet e atilla e, në veçanti arrestimi i kandidatit për deputet Vullnet Ahmeti nuk kontribuon në përpjekjet për të siguruar normalitet në vend.

    http://www.lajmpress.com/?faqe=shfaqlajm&id=1851
    Shqiperi eshte edhe Cameria

Faqja 4 prej 19 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  2. Lexo: "Marrëveshja Kornizë" - Ohër 2001
    Nga StormAngel në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 01-04-2007, 06:13
  3. A ekziston skenari i ndarjes Shqiperise?
    Nga Traboini në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-01-2005, 23:38
  4. Strategjia e opozitës në zgjedhjet lokale
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 08-08-2003, 11:12
  5. Zgjedhjet parlamentare ne Maqedoni
    Nga Beqari002 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 25-09-2002, 18:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •