Close

Rezultati i Sondazhit: Qeniet njerezore jane zhvilluar nga specie te meparshme kafshesh.

Votues
65. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Po

    38 58.46%
  • Jo

    17 26.15%
  • S'jam i/e sigurt

    10 15.38%
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 74 prej 74
  1. #61
    fading way
    Anëtarësuar
    24-01-2008
    Postime
    42
    [QUOTE=<<...Anty...>>™;1815873]
    Citim Postuar më parë nga iliro Lexo Postimin

    Po te kishe respekt per veten nuk do shkruaje keto gjera e para... e dyta fatin dhe lumturine mbaje per vete... e treta une nuk me intereson se kush je ti dhe ti them dhe gjerat ne sy po deshe... sa per kercenime me mua nuk funksionojne se jam aq i afte sa ta ,,,,,,,,, ok?
    E imja ishte vetem nje shaka me ty qe je nje 0 dhe mire te te behet me budallalleqet qe shkruan...
    Ketu e mbyll se po shkruajme totalisht jashte teme... dhe te tjeret nuk na kane ndonje borxh te lexojne keto gjera...
    Mbetsh me shendet....
    me te vertet dolem pak jashte teme, nuk te kercenova, se s'ja vlen te thashe me nje insect si ti, nqfse po beje shaka, kjo nuk eshte teme comidians. qe te mbesim brenda temes une thashe se nuk besoj ne evolucion. se eshte nje proces ku organizmat me te fort dhe ekzistencat me te mira mbijetojne dhe evolojne. pyetja ime ishte kjo, si eshte e mundshme nje ekzistence e degjeneruar si ti, nje organizem i qelbur si ti, nje insect i vogel me ze te lart si ti, arriti te mbijetoje dhe te ekzistoje deri me sot???? pra kjo eshte nje fakt qe kundershton teorin e evolucionit.
    senseless universe!? maybe!

  2. #62
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    21-07-2004
    Postime
    118
    ...njeriu sot eshte i zhvillur i evoluar ne menryen technologjike ka bere hapa te medha para, por ka pas edhe shume qyte trime te btjera qe kane e "evoluar" si qytetrimi yne sot e qe nuk mund te gjejm shembuj as argumente, une sbesoj se njeriu ka qene majmun dhe ka evoluar ne njeri, kjo eshte gje e pamundur...


    tungiii

  3. #63
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Duket se po!.ka evoluar.what about devolution!
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e AVICENNA
    Anëtarësuar
    29-06-2007
    Postime
    125
    Majmun ka edhe sot por kurr su ben njerz !!!!!!
    Atëherë si një shkëmb deti, ngrihet shqiptari
    Atëherë n'luftë si shqipe, hidhet guximtari,

  5. #65
    zhapik buster Maska e drity
    Anëtarësuar
    11-01-2006
    Postime
    1,237
    Evolucion nuk do te thote permiresim pipell, do te thote pershtatje, nuk do te thote as "me mire" e as "me keq", do te thote "ndryshe".
    Te thuash qe ka ndryshuar per "me mire" apo per "me keq" do te thote te njohesh "udhen e duhur" dhe "fundin" e kesaj udhe. Per ca rob, t'gjitha rruget te çojne ne Vatikan.
    When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

  6. #66
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Homo habilis-homo erectus-homo sapiens i cili shfaqet 200000 vjet me pare dhe ndahet ne dy nenspecie,homo sapiens neaderthalensis dhe homo sapiens sapiens.....seleksioni matyral,neaderthalensis nuk mbijeton dot,fiton sapiens sapiens te cilet jemi ne

  7. #67
    ILIR NË GEN Maska e flory80
    Anëtarësuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzë Vjosës Kaltëroshe
    Postime
    1,531
    Une do thosha
    Aspak
    EH I ZIU NJERI, GËLLTIT DIKU NJE LUGË ÇORBË TË PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PËR GJITHË JETËN!

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Une do thosha
    Aspak
    Do thoje dhe pse?

  9. #69
    Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
    Anëtarësuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    As Ne Toke,As Ne Qiell
    Postime
    507
    Ouuu shum jane evolu femijet qe 7vj po i din te gjitha gjerat edhe po na thone ja baba te tregojme arat :P Sa vjen e gjithmon me te shkathet kane me dale femijet po behen te gjith gjeni :P
    Trimi Mire Me Shoqe Shume

  10. #70
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666

    Te thuash qe ka ndryshuar per "me mire" apo per "me keq"

    "me mire" apo per "me keq"
    jpg 2502_small.jpg
    Ndryshuar për herë të fundit nga oliver55 : 22-04-2008 më 09:20
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Lere retoriken menjane. Qellimi im eshte te shoh nese njerezit e pranojne faktin e evolucionit, dhe nuk eshte nese ju jeni dakord me darvinin apo me rezultatin e evolucionit (per mire a per keq)...

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    A kanë evoluar njerëzit?

    jo njerezit skan evoluar, po te kishin evoluar do na dilte ndonje njeri nga ndonje majmun. po bejm aty ke 7000 vjet qe e njohim historin njerzore dhe gjate gjith kesaj kohe ska dal ndonje njeri nga ndonje majmun edhe sikur te duash ti shartosh nuk shartohen dot. pastaj kesaj pyetje asnje sja di pergjigjen e sakt. skenca ska arrit akoma te jep nje pergjigje per kete ceshtje, fet po ja fusin kot, por mendimi im eshte se evolusion nuk ka. teorija e evolucionit eshte nje tip feje tjeter dhe nuk i jep pergjigje kesaj pyetje dhe ajo teori ka shume mangesira por ate kemi sot per sot deri sa te zbulojm te verteten

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar më parë nga Borix Lexo Postimin
    Lere retoriken menjane. Qellimi im eshte te shoh nese njerezit e pranojne faktin e evolucionit, dhe nuk eshte nese ju jeni dakord me darvinin apo me rezultatin e evolucionit (per mire a per keq)...
    evolucioni nuk eshte fack por thjesht nje fe. gjerat po su provuan ngelen thjesht teori dhe teorija e evolucionit sic thash dhe me siper ka shume mangesi

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    mendimi im eshte se ka dicka inteligjente qe e ka krijuar universin dhe gjithcka qe ne shohim dhe nuk shohim por askush se di se kush eshte dhe cfare eshte. mua me duket si nje tip programi shume i nderrlikuar qe askush nga qenjet njerzore se kupton sot per sot, mbase me kalimin e kohes dhe me zvillimin e teknologjis/shkences do arrijme ta kuptojm

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema të Ngjashme

  1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
    Nga forum126 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
  2. Fatmir Limaj
    Nga ARIANI_TB në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
  3. Jeta është një fitne
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 09:05
  4. Muhamedi, Nje Perpjekje Perendimore Per Te Kuptuar Islamin
    Nga forum126 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-02-2006, 10:44
  5. Lumi i zjarrtë
    Nga Matrix në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •